Bunları Yapmaktan Kaçının! Cildinize Zarar Verecek Uygulamalar

Bunları Yapmaktan Kaçının! Cildinize Zarar Verecek Uygulamalar

Cildimize gereken önemi göstermek ve ışıltılı bir cilde sahip olabilmek için kötü alışkanlıklardan kurtulmalıyız. İşte cildinize zarar verecek alışkanlıklar.

Tüm vücudumuzu kaplayan cildimiz elbette ki hepimiz için oldukça önemlidir. Ancak cildimize özen gösterelim derken yaptığımız bazı yanlış uygulamalar cildimize zarar verebiliyor. Özellikle duş öncesi ve sonrasında yapılan yanlış uygulamalar cilde geri dönüşü olmayan zararlar verebiliyor. Eğer siz de bu uygulamalardan birini ya da birkaçını yapıyorsanız bu alışkanlıklarınızdan kurtulmanızı tavsiye ederiz.Tüm vücudumuzu kaplayan cildimiz elbette ki hepimiz için oldukça önemlidir. Ancak cildimize özen gösterelim derken yaptığımız bazı yanlış uygulamalar cildimize zarar verebiliyor. Özellikle duş öncesi ve sonrasında yapılan yanlış uygulamalar cilde geri dönüşü olmayan zararlar verebiliyor. Eğer siz de bu uygulamalardan birini ya da birkaçını yapıyorsanız bu alışkanlıklarınızdan kurtulmanızı tavsiye ederiz.

Banyo Suyunun Fazla Sıcak Olması

Genellikle duş alırken çok sık yapılan bir hata olan banyo suyunun çok sıcak olması cilde büyük zararlar verebiliyor. Sıcak duş ciltte kurumalara ve tahrişe neden olabiliyor. Tahriş olan ciltte toksinler cildin bir alt tabakasına kadar inebiliyor. En sağlıklı yöntem ise ılık su ile duş almak. Böylelikle cildinizin nem dengesini sağlarken tahrişten de korunmuş olursunuz.

Duştan Sonra Cildi Nemlendirmemek

Yine en sık yapılan hataların başında duştan sonra cildi nemlendirmemek geliyor. Özellikle uzun ve tahriş edici banyolardan sonra cildi nemlendirmemek cilt kuruluğuna ve cildin pul pul dökülmesine neden olabilir. Uzun süren banyo sonrası cildin kaybettiği nemi geri kazanması için mutlaka duş sonrası cildinizi nemlendirmelisiniz.

Sigara ve Fazla Abur Cubur Tüketimi

Sigara cildin elastikiyetini kaybetmesine neden olarak cildi erken yaşlandıran bir alışkanlıktır. Fazla abur cubur tüketimi ise cildi yağlandırarak kötü görünüme sebep olacaktır. Yağlı cilt sivilcelere neden olacak, şekerli ve işlenmiş gıdalar ise cilt dengesini bozarak yaşlılık belirtilerini ortaya çıkaracaktır. Abur cubur ve sigaradan uzak durmak cildin kendisini kısa zamanda toparlamasını sağlayacaktır.

Cilt Temizliğine Yeterince Önem Verilmemesi

Her kadın hayatında en az bir kere makyajını temizlemeden uyumuştur. Makyajın temizlenmemesi ve cildin düzenli olarak bakımının yapılmaması gözeneklerin kapanmasına ve kırışıklığa neden olacaktır. Temizlenmeyen makyaj ciltte yağlanmalara, kapanan gözenekler ise sivilcelere davetiye çıkaracaktır. Bu tür zararlı alışkanlıklardan vazgeçerek cildinize gereken önemi verdiğiniz zaman ışıl ışıl bir cilt sizi bekliyor olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.