İşte Birbirinden Güzel Dekorasyon Fikirleri

İşte Birbirinden Güzel Dekorasyon Fikirleri

Son zamanların en çok takip edilen akımlarından olan ‘Do It Yourself’ Türkçe adıyla ‘Kendin Yap’, birçok yaratıcı fikri beraberinde getiriyor. Evinizdeki kullanmadığınız birkaç parça eşyayı geri dönüştürmek veya yaratıcılığınızı geliştirmek bu akım ile artık basit bir hale geldi.

Tahta Merdiven ile Raf 
Herkesin evinde kullanmadığı tahta bir merdiven neredeyse mevcuttur. Bu eşyaları atmak yerine yatay bir şekilde duvara monte ederek bir raf elde edebilir, üzerine dekoratif ürünler koyabilirsiniz. Üstelik tahta merdivene herhangi bir boya veya zımpara işlemi uygulamanıza gerek yok. Bu haliyle hem doğal hem de vintage bir görünüm elde edeceksiniz.

İnşaat Paletleri ile Evinizi Dekore Edin
İnşaat paletleri artık evimizin içine kadar yerleşti. Birçok yaratıcılık fikri bu paletlere can veriyor. Tek yapmanız gereken birkaç adet inşaat paleti edinmek. Bu paletlerle dekoratif sehpalar veya oturma alanları yaratabilirsiniz. Kitaplarınıza bir raf bile yapabilir ve onu istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

İşte Birbirinden Güzel Dekorasyon Fikirleri

Ampuller ile Yaratıcılığınızı Geliştirin
Herkes evinde en az patlamış bir ampul bulunur. Bu ampulleri çöpe atmadan değerlendirebilirsiniz. İnce bir halat yardımıyla ampulü sarabilir, içine çiçek koyarak evinizde uygun gördüğünüz yerlere asabilirsiniz. Böylece hem şık hem de uygun bir dekorasyon için şık ürün elde etmiş olursunuz.

Dondurma Çubuklarını Atmayın
Yaz aylarında sıkça yediğimiz dondurmaların çubuklarını genellikle atarız. Ancak onları biriktirerek farklı işlere imza atabilirsiniz. Dondurma çubuklarını beşgen veya altıgen şeklinde üst üste yapıştırarak duvar monte edebileceğiniz şık bir raf elde eder ve içine küçük dekoratif ürünler yerleştirebilirsiniz.

Konserve Kutularından Kalemlik
Konserve kutularını saklamak sandığınızdan daha fazla işinize yarayabilir. Üstelik çok basit işlemlerle konserve kutularından masaüstü kalemliği yapabilir ve çalışma masanızdaki karmaşaya bir son verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken konserve kutularının kapaklarını dikkatlice çıkarmak ve kutuları renkli kağıtlarla kaplamak.

Pet Şişeleri Geri Dönüşüme Göndermeden Önce Bir Kez Daha Düşünün
Pet şişelerini geri dönüşüm kutularına atmak elbette ki oldukça yararlıdır. Ancak bu plastikleri evinizde tekrar kullanabilirsiniz. Baş kısımlarını kestiğiniz pet şişelerin kapaklarını sıkıca kapadıktan sonra içine toprak atarak çiçek ekebilir ve balkonunuza asabilirsiniz. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.