Nevresim Nasıl Yıkanır? Nevresim Yıkamanın Püf Noktaları

Nevresim Nasıl Yıkanır? Nevresim Yıkamanın Püf Noktaları

Bazı kıyafetlerin ters yıkanması gerektiğini artık herkes biliyor. Örneğin kazaklar, kotlar gibi kıyafetler her seferinde ters çevrilerek yıkanmalı. Peki söz konusu nevresimler olduğunda da bu kuralın geçerli olduğunu biliyor muydunuz?

Yatağımızın ayrılmaz parçaları olan nevresimleri yıkarken onları ters çevirmemiz hem nevresimlerin kullanım ömrünü uzatıyor hem de sağlığımız için önem arz ediyor.

Nevresim Yıkamanın En İyi Yolu

Nevresim ve çarşafların ters çevrilerek yıkanması ve su sıcaklığının 60 derece olması, yıkanan nevresimlerin tüm tozlarından kurtulmasını ve aynı zamanda da ön yüzeylerinin en az şekilde yıpranmasını sağlamaktadır.

Tozlar Sağlığı Olumsuz Etkileyebilir

Ev temizliğini zorlaştıran tozlar tabi özellikle alerjik olan insanların da sağlıklarını zorlayabiliyor. Yataklarda biriken tozlar genelde çarşaf ve nevresimlerin köşe kısımlarında birikerek topaklar oluştururlar. Tabi nevresimlerin kör noktaları olan bu köşe kısımlar, bu tozların birikmesi ve zaman içinde tabaka haline gelmesine zemin hazırlamaktadır. Yıkama ile de tam olarak kurtulunamayan bu tabakalardan kurtulmanın en etkili yolu da daha evvel de bahsettiğimiz üzere nevresimi ters çevirip yıkamaktır.

Böylelikle daha temiz, daha az yıpranmış ve daha sağlıklı nevresimler kullanmış olacaksınız…

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.