Sadece 3 Malzemeyle Evde Sıvı Sabun Yapın! Üstelik Kısa Sürede Kullanıma Hazır!

Sadece 3 Malzemeyle Evde Sıvı Sabun Yapın! Üstelik Kısa Sürede Kullanıma Hazır!

Sıvı sabun için market market dolaşmanıza gerek kalmadı. Yalnızca 3 malzeme ile evde dakikalar içerisinde kendi sıvı sabununuzu hazırlayın!

Sabuna olan ihtiyaç bu dönemde oldukça arttı. Marketlerden alınan sıvı sabunların istenilen sonucu verememesi ayrıca katı sabunların da herkes tarafından kullanılması hijyenik olmadığı için kaliteli bir sıvı sabuna ihtiyaç gün geçtikçe artıyor. Siz de evde sıvı sabun hazırlamak istiyorsanız içeriğimizi dikkatle okuyun.

Katı Sabunu Dönüştürün

Katı sabunların herkes tarafından kullanılması pek hijyenik değil ancak bu sabunları sıvı hale getirerek kullanabiliriz. Evde sıvı sabun yapmak için gereken 3 malzeme;

  • Katı sabun
  • Su
  • Saf yağ

Bu üç malzemeye her yerde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Saf yağı aktarlardan temin edebilirsiniz.

Beğendiğiniz bir katı sabunu ilk önce rendeleyerek işe başlamalısınız. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta katı sabunun mümkün olduğunca temiz içerikli yani saf bir sabun olmasıdır. Bu sayede sıvı sabununuza istediğiniz kokuyu verebilirsiniz. Zeytinyağlı saf sabun bu iş için genellikle mükemmeldir. Rendelediğiniz sabunların 1 su bardağı kadar olması yeterlidir.

Ardından yapacağınız işlem su kaynatmaktır. 1,5 su bardağı su ile bir su bardağı rendelenmiş sabun, sıvı sabun kıvamını verecektir. Kaynattığınız suyun içerisine rendelediğiniz katı sabunu azar azar ekleyerek karıştırın. Sabun, kaynamış su içerisinde tamamen eriyinceye kadar işleme devam edin. Katı sabunun tamamen eridiğinden emin olduğunuz zaman karışımı 30 dakika kadar soğumaya bırakın.

Sıvı Sabuna Kokusunu Verin

Tüm bu aşamaları kat ettikten sonra geriye tek bir aşama kalıyor. Sıvı sabunun kokusu… Aktarlardan aldığınız saf yağ sabuna kokusunu verecektir. Bunun için lavanta yağı, limon yağı gibi pek çok yağı tercih edebilir, en sevdiğiniz kokuyu sabununuza verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken soğumuş olan sıvı sabuna 10-15 damla kadar saf yağ eklemek. Artık sıvı sabununuz kullanıma hazır!

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.