Yeşim Taşının Kanıtlanmış Etkileri Şaşırtıyor!

Yeşim Taşının Kanıtlanmış Etkileri Şaşırtıyor!

Yeşim taşının kullanımı son dönemde oldukça yaygın olsa da aslında hikayesi oldukça eskiye, Çin’e dayanıyor. Günümüzde yeşim taşı, yüz için bir masaj aleti gibi kullanılıyor. Uzun süreli ve doğru kullanımda yeşim taşının etkilerine hayret etmemek mümkün değil.

Doğal yapısı gereği ısısı düşük olan yeşim taşı, dilenirse buzdolabında kullanmadan 1 saat önce soğutulabilir. Özellikle günlük kullanılan nemlendirici eğer yeşim taşı ile masaj yapılarak cilde uygulanılırsa, nemlendiricinin performansını arttırır. Ancak burada önemli olan nokta, yeşim taşı masaj aletini doğru ve düzenli kullanmak. Büyük ucu ile yanak, alın, boyun ve elmacık kemiğine, ufak ucu ile burun çevresi, burun üstü ve göz altına masaj yapılmalı. Örneğin yanak için uygulamada enine olacak şekilde burundan hafif yukarıya, şakaklara doğru masaj aleti uygulanmalı. Uygulama sıklığı, günlük cilt bakım rutinine bağlı. Sabah ve gece nemlendirici uygulanılırken yeşim taşı masaj aleti kullanılabilir. 

Yeşim Taşının Faydaları

  • Soğuk yapısından dolayı kılcal damarları küçültür.
  • Göz altı morluklarını azaltır.
  • Cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırır.
  • Nemlendirici ve serumun performansını arttırır.
  • Uzun süreli kullanımda kırışıklıkları azaltır.
  • Cilde daha dolgun bir görünüm kazandırır.

Yukarıda da belirtildiği gibi yeşim taşının etkilerinden faydalanmak için uzun süreli kullanım ve doğru uygulama önemli. Özellikle sabah nemlendirici ile uygulanırken, soğuk olmasından kaynaklı ciltte oluşan şişlikleri indirmede önemli etkiye sahip!

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.