3 Kamu Bankasında Faiz Oranları Değişti..! İşte Konut, İhtiyaç Ve Taksit Kredilerinin Yeni Faiz Oranları!

3 Kamu Bankasında Faiz Oranları Değişti..! İşte Konut, İhtiyaç Ve Taksit Kredilerinin Yeni Faiz Oranları!

Kamu bankalarından Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank emlak piyasasını düzenlemek için ikinci el ev kredisinde faiz oranını değiştirdi. Mart ayında emlak sektörünü canlandırmak, ekonomik gelişmeleri canlandırmak amacıyla başlayan mayıs ve haziran aylarında en üst noktasına çıkan ucuz kredi devri de bu kararla kapanmış oldu. Araç firmalarının sıfır araçlarda zam yapması Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın 0,49 faizli araç kredisini iptal etmesine neden olmuştu. İkinci el konutta 0,74 olan faiz 0,79 s

3 Kamu Bankasında Faiz Oranları Değişti..! İşte Konut, İhtiyaç Ve Taksit Kredilerinin Yeni Faiz Oranları!

Kamu bankalarından Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank emlak piyasasını düzenlemek için ikinci el ev kredisinde faiz oranını değiştirdi. Mart ayında emlak sektörünü canlandırmak, ekonomik gelişmeleri canlandırmak amacıyla başlayan mayıs ve haziran aylarında en üst noktasına çıkan ucuz kredi devri de bu kararla kapanmış oldu. Araç firmalarının sıfır araçlarda zam yapması Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın 0,49 faizli araç kredisini iptal etmesine neden olmuştu. İkinci el konutta 0,74 olan faiz 0,79 seviyesine çekildi.

Üç kamu bankasının ekonomik durgunluğu aşmak ve piyasayı hareketlendirmek için hayata geçirdiği avantajlı konut kredisi paketinin ikinci el konut için kredilerinde faiz değişikliği yapıldı. Paketin açıklanan ilk halinde 0,74 faiz ve 180 vade imkânı bulunuyordu. Daha sonra Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat bankası bu kararda değişikliğe gitti. Bu değişikliğin ardından faiz oranı bir miktar artış yaşayarak 0,74’ten 0,79’a çıkartılmış oldu. Faiz artırımı ve açıklanan kredi paketlerdeki değişiklikler konut kredisi için faiz oranlarının ne olacağı ve başvuru şartlarında merak konusu oldu. 3 kamu bankası ve katılım bankası girişimleri ikinci el konut kredisi için en güncel faiz oranları haberin ayrıntılarında! Bunun yanında 12 ay erteleme imkanına sahip ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi faiz oranları hangi ölçüde etkilendi? İşte kredi türleri ve faiz oranlarına dair dikkat edilmesi gerekenler!

İkinci el Konut Kredisi Düzenledi!

İkinci el konut satın almak için başvurulan kredi paketlerinin kampanya koşullarında yeni düzenlemelere gidildi. 0,74 olan ikinci el konut kredisi faizi yeni düzenlemeyle 0,79 oldu. Kredi çekmek isteyenlere avantaj sağlayan 180 aylık vade oranları ise 120’ye çekildi.

Vade süre ve faiz oranlarının düzenlenmesi ardından bir değişiklikte ödeme tarihine geldi. Haziran ayı başı için bu krediyi kullanan vatandaşların 12 aylık ödemesiz bir dönemi geçirmesi mümkündü; ancak son düzenlemeden sonra bu da kullanımdan kaldırıldı. Sıfır konutlar için açıklanan kredide 0,63 faiz ve 180 ay vadeye yayma vatandaşlar için devam ediyor…

Sıfır Konut Kredi Fazla Oranları Yüzde Kaç?

Yeni evler için kullanımı mümkün sıfır konut kredisine 0,64 faiz oranı ve 180 aya kadar faiz imkânı devam ediyor. Bu kredilerde azami sınır 3 büyük şehir olan Ankara, İstanbul ve İzmir için 750.000 TL iken diğer şehirler için 500.000 TL’dir.

İhtiyaç Kredi için En Uygun Banka Hangisi?

Kişinin ihtiyaçları ve kısa vadede sorunlarını halletmek için başvurduğu ihtiyaç kredisi en uygun faiz oranı ile ŞekerBank’tan alınabilmektedir. Şekerbank tarafından verilen ihtiyaç kredisinin faiz oranı ise 0,75.

Taşıt Kredisi için En Uygun Banka Hangisi?

Araç için çekilecek taşıt kredilerinde en uygun faiz oranları 3 kamu bankası olan Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank iken özel bankalarda ING bank göze çarpmaktadır. Faiz oranları 0,82 olarak vatandaşların kullanımına hazırdır.

Konut Kredisi Son Dakika

Sıfır ve ikinci el konut alım satımlarında 12 aya kadar varan geri ödemesiz imkân ve 180 aya varan vade imkânlarıyla kredi imkânı sunulacak.

Bu fırsattan geniş bir kitlenin yararlanması için çekilebilecek kredi miktarı şehirlere göre düzenlenmiştir. Bu düzenleme İstanbul, Ankara ve İzmir için 750.000 TL olmakla beraber diğer şehirler için 500.000 TL’dir. Finansman kullanımın şartları belli oldu. Kullanımlarda %10’dan başlayan, düşük peşinatlı oran uygulanması görülmektedir. Buna göre sıfır konut kredisinden yararlanacak kişiler için 12 aylık ödemesiz dönem devam edecek. 15 yıla varan vade imkânları ve 0,64 kredi faizi ile vatandaşlara ev sahibi olma imkânı yaratılacak. 2. El konutlar için finansman oranı ise 0,74’tür

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.