PTT ihtiyaç kredisi veriyor..! PTT'den 80 bin TL ihtiyaç kredisi şubeye gitmeden nasıl alınır?

PTT ihtiyaç kredisi veriyor..! PTT'den 80 bin TL ihtiyaç kredisi şubeye gitmeden nasıl alınır?

PTT 80.000 TL ihtiyaç kredisi imkanı! Şubeye gitmeden 80.000 TL PTT kredisi nasıl alınır? PTT 80.000 lira ihtiyaç kredisi için yeni döneme başladı. Şubeye gitmeden internet üzerinden de yapılabilecek başvurularla en hızlı kredi nasıl alınır?

Gündemde olan taşeron işçilerine tayin hakkı gelecek mi?, seyyanen zam oranları ne kadar olacak, zam yüzdelik oranları açıklandı mı?...işte tüm yanıtlar

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanının açıklamaları

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı taşeron işçilerinin sorunları hakkında ilk kez açıklama yaptı.

Devlet tarafından uzun süredir üzerinde çalışılan yeni istihdam paketi ile gelecek olan yeni düzenlemelere de değindi

Taşeron işçişleri için yayınlanan 696 sayılı kanun hükmünde kararnamenin kaldırılaması için talepte bulunanlara ise şu cevabı verdi “Zaten o kararname Mayıs ayında yürürlüğe girdi. Sendikalar da o zaman bir şey söylemedi, kısmen uygulamaya girdi. Şimdi niye kamuda uygulanmasın, bizim öyle bir beklentimiz yok”

696 sayılı kanun hükmünde kararname nedir? Taşeron işçilerini neden ilgilendiriyor...

696 sayılı karar hükmünde kararname'ye göre taşeron işçiler, on gün içinde çalıştıkları idarenin hizmet alım sözleşmesinin yapıldığı birime, sürekli işçi kadrolarında istihdam edilmek üzere yazılı başvurabileceğine dair bir madde yer alıyor.

Kadınlara part time iş

Devlet taşeron işçilerine ve kadınlar part time iş imkanı sunulacağını söyeleyen bakan iş imkanlarının ne olacağı gibi detaylara girmedi.

Seyyanen zam gelecek mi?

En çok beklenen konulardan biri ise seyyanen zam gelecek mi? Seyyanen zam oranı belli oldu mu?...taşeron işçilerine 1000 TL seyyanen zam mı gelecek?

2020 tis görüşmelerinde en çok beklenen konu olan seyyanen zam oranı için HAKİŞ sendikası geçen sene ki mağduriyetlerin bu sene de yaşanmaması için taşeron işçilerine en az 1000 tl

Seyyanen zam yapılması için teklif sundu.

TİS görüşmeleri ne zaman başlayacak?

Belediyeler’de 30 Haziran 2020 tarihinde, diğer kurumlarda ki işçilerin de 31 Ekim 2020 tarihinde sona erecek. Toplu sözleşmeler sona ermeden önce görüşmeler başlayacak ve işçilerin 2021 yılında geçerli olacak toplu sözleşmeleri imzalanacak.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.