SGK SSK İşçi Memur ve Bağ-Kur Emeklilerine Müjde! 30 bin TL'den 100 bin TL'ye kadar ödeme yapılacak! Başvuruları Kaçırmayın!

SGK SSK İşçi Memur ve Bağ-Kur Emeklilerine Müjde! 30 bin TL'den 100 bin TL'ye kadar ödeme yapılacak! Başvuruları Kaçırmayın!

Pandemi sürecinde maaşlarında devamlı kesintiler yaşayan emekliler zaten yeterli miktarda olmayan maaşları yüzünden bu süreçte oldukça mağdur oldular. Maddi ihtiyaçlarını karşılamaları ve borçlarını kapatmaları için büyük imkanlar ve ödemeler kapıda ! 30 bin TL’den başlayan 100 bin TL'ye kadar ödeme imkanları emeklilere sunuldu!

Pandemi sürecinde maaşlarında devamlı kesintiler yaşayan emekliler zaten yeterli miktarda olmayan maaşları yüzünden bu süreçte oldukça mağdur oldular. Maddi ihtiyaçlarını karşılamaları ve  borçlarını kapatmaları için büyük imkanlar ve ödemeler kapıda ! 30 bin TL’den başlayan 100 bin TL'ye kadar  ödeme imkanları emeklilere sunuldu!

Maaşlarındaki kesintiler sebebiyle ellerine geçen maaşları azalan emekliler bu duruma tepkili! Nakdi anlamda zorluklar yaşayan ve hayatlarını idame ettirmekte zorlanan emeklilere müjde. Emeklilerin sesi duyuldu ve ödemeler için gerekli adımlar başlatıldı.

Emeklilerin mağduriyetini duyan bankalar ihtiyaçlarına yönelik uygun imkanlar yaratma çalışmalarına başladılar. Birçok banka emeklilerin maaşlarında aylık kesintiden haberdar olmakla beraber yeni tekliflerini piyasaya sürdü. Peki bu teklifler neler?

Emeklilerin çoğu bankaların istediği kriterlere uygun olsalar da maaşlarında yapılan kesintiler ve çeşitli sebeplerle kredi imkanlarını değerlendiremeyebiliyor. Peki bankaların ne gibi şartları var, kriterleri neler? Sağladıkları ödeme tutarları ve faizlere ne kadar? Sizler için bankaların ödeme miktarları ve faiz oranlarını araştırıp derledik. Aşağıda detaylarıyla bulabilirsiniz.

Halkbank’tan emekliye özel kredi fırsatları

Halkbank emeklilerin ihtiyaçlarına yönelik kredi kampanyası başlatmış bankalardandır. Bu kampanyada kullandıkları isim Mutlu Emekli Kredisi şeklindedir. Koşullar ve detaylarını inceleyecek olursak, kampanya kapsamında verilen verilen kredide 36 ay vade imkanı sunulmaktadır.

Halkbankın emeklilerin belirlemiş olduğu faiz oranı yüzde 1.18 şeklinde uygulanmaktadır. Vade imkanı 36 ay, faiz oranı sadece yüzde 1.18 olan kredi fırsatında bankanın sunduğu ödeme müşteri mevcut durum, ihtiyaç ve isteklerine yönelik çeşitlilik göstermektedir.

Kredi kullanımında sonra geri ödemelerin şekli de aynı şekilde müşteri istek ve durumuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Banka burada geri ödemelerde 4 farklı şekilde ödeme imkanı sunmaktadır. Bunlar eşit taksitli ödeme, artan oranlarda taksitli ödeme, 3 ayda bir eşit ödemeli taksitli ödeme ve serbest ödeme şeklinde sunulmuş seçeneklerdir. Bu fırsat maaşlarını bankadan alan veya almak için aktarma yapmayı seçmiş emekli müşterileri için hazırlanmıştır. Buradan emekliler imkanları doğrultusunda kendisine en uygun ödeme şeklini seçebilirler.

Kredi başvurusu nasıl yapılır? Emekliye ödemeler kaç TL sağlanacak?

Fırsat ve seçenekleri kendine uygun bulan emekliler kolaylıkla cep telefonları üzerinden başvuru gerçekleştirebilirler. Başvuru yapmaya karar veren emeklilerin Halkbank kredi başvurusu için TC kimlik numaraları ve boşluk bırakarak başvurmak istedikleri kredi tutarını 3452 numarasına cep telefonlarından SMS olarak göndermeleri gerekmektedir.

Kredi başvurusunu yapmış olan olan emekli vatandaşlar onaylanması sonucu kendilerine en yakın diledikleri bir Halkbank şubesine giderek taleplerini kendilerinin iletmesi gerekir. Sonrasında kendilerine uygun kredi miktarı ve geri ödeme şartlarını kararlaştırıp 36 ay vadeli kredi alma hakkını elde edebilirler.

Halkbank’ın Mutlu emekli kredisi kapsamında emekliler yapılacak ödemelerin 100 bin TL’ye varacağı belirtildi.

Ziraat bankasının emekliler için sunduğu kredi kampanyası detayları

Ziraat bankası emekli vatandaşların günümüzde yaşadığı sıkıntı ve mağduriyetlerin farkında olduğunu görerek onlara özel kredi kampanyası başlattı! Koşulları ve oldukça yüksek faizler oranları ve neredeyse en düşük faizli oranlarını detaylı araştırmalarımızla beraber sizler için derledik.

Ziraat bankası emekli vatandaşlar için Emeklinin Artısı adı altında kredi kampanyası teklifini piyasaya sürdü. Sunduğu kampanyada faiz oranlarını diğer bankalara oranla düşük tutmasıyla dikkat çeken Ziraat bankasının faiz oranları konut kredisi için yüzde 0.87, ihtiyaç kredisi için ise yüzde 1.12 olarak açıklandı.

Açıklanan faiz oranlarıyla kredi fırsatının değerlendirilmesi sonucu sunulan vade ise ihtiyaç kredisi için 60 ay olarak açıklandı. Ziraat bankasının emekliler için sunduğu konut kredisinden faydalanacaklar vatandaşlar için vade 120 ay olarak sunulmuştur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.