‘Malkoçoğlu’ Cüneyt Arkın’dan Nostaljik Paylaşım

‘Malkoçoğlu’ Cüneyt Arkın’dan Nostaljik Paylaşım

Yeşilçam sinemasının efsane isimlerinden Cüneyt Arkın, oğulları Murat ve Kaan Polat ile birlikte yer aldığı fotoğrafını Instagram hesabı üzerinden paylaştı

Cüneyt Arkın, kişisel Instagram hesabı üzerinden paylaştığı fotoğrafın altına yorum olarak “40 yıl önce 40 yıl sonra!” notunu düştü.

Diğer yandan Cüneyt Arkın, sosyal medya hesabından sık sık 50 yıldır birlikte olduğu eşi Betül Cüreklibatır’a duyduğu büyük aşkı dile getiriyor, paylaşımlarda bulunuyor.

"RUHUNA DOKUNAN İNSAN BUL" 

Efsane oyuncu Cüneyt Arkın,  eşi ile olduğu bir fotoğrafını paylaşmış ve altına "Ruhuna dokunan insan bul. Konuştuğunda gözleri gülen ve seni olduğun gibi seven..." ifadelerini yazmıştı.

CÜNEYT ARKIN KİMDİR?

Cüneyt Arkın, 8 Eylül 1937’de, Eskişehir’in merkezine bağlı Karaçay köyünde dünyaya gelmiştir ve Halise Hanım ve Hacı Yakup Bey’in on üç çocuğundan biridir. Ailesi ona “Fahrettin Cüreklibatır” adını vermiştir. 83 yaşındaki oyuncuya sinemada canlandırdığı "Malkoçoğlu" karakteri lakap olarak kalmıştır. Cüneyt Arkın'ın babası Kurtuluş Savaşı'na katılmıştır. Lise öğrenimini Eskişehir Atatürk Lisesi'nde görmüş ve 1961 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. üneyt Arkın, 1963'te Halit Refiğ'in teklifiyle sinema oyunculuğuna başlamış ve 2 yıl içinde en az 30 film çevirmiştir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.