Murat Övüç’e Yeşim Salkım Şoku!

Murat Övüç’e Yeşim Salkım Şoku!

Sahne aldığı bir mekanda Yeşim Salkım'a durmadan cinsiyetçi hakaretler eden Murat Övüç'e mekan yönetimi de tepki gösterdi!

Geçtiğimiz günlerde Yeşim Salkım’a sahnede ağza alınmayacak küfürler eden Murat Övüç bu olayların ardından bir şok daha yaşadı. Mekân yönetimi Murat Övüç ile olan anlaşmasını iptal ederek yerine Yeşim Salkım ile anlaşma yaptı.

Bodrumda sahne alan Murat Övüç yaşanan Pınar Gültekin cinayeti üzerine kadınlara seslenmişti. Kadınların dilini tutması gerektiğini ve her zaman erkeklerin bir adım gerisinde kalmaları gerektiğini dile getirmişti. Bu sözlerin ardından Murat Övüç sosyal medyadan tepkiye uğramıştı. Ünlü şarkıcı Yeşim Salkım da tepki gösterenler arasındaydı.

Yeşim Salkım ve Murat Övüç Arasında Neler Yaşanmıştı?

Murat Övüç’ün Pınar Gültekin cinayeti sonrası yaptığı açıklamalara Yeşim Salkım’dan tepki gelmişti. Murat Övüç ise geçtiğimiz günlerde Bodrum’da sahne aldığı bir mekânda Yeşim Salkım’a sahnede art arda küfür etmişti. Yeşim Salkım’a edilen hakaretlere orada bulunan seyircilerin gülmesi ise tepkilere yol açmıştı.

Murat Övüç’ün ağza alınmayacak küfürler yağdırdığı videoyu sosyal medya hesaplarından paylaşan Yeşim Salkım, Murat Övüç ile mahkemede hesaplaşacağını açıkladı. Salkım sosyal medyadan yaptığı açıklamada Murat Övüç’ün haddini aştığını, Övüç gibi insanların kadınların yerini konumlandıracak en son insanlar olduklarını dile getirmişti. Yaşananların ardından Salkım hukuki süreci başlattı.  Murat Övüç’e dava açan Yeşim Salkım, davadan kazanacağı parayı kadın derneklerine bağışlayacağını da açıkladı. Bu mücadeleyi bütün kadınlar adına vereceğini, Murat Övüç’ün kadına yönelik şiddeti teşvik eden konuşmalar yaptığını ve kendisini hakarete maruz bırakarak şiddetin farklı bir şeklini gösterdiğini söyledi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.