Şeyma Subaşı Instagram'da Takipçisi İle Türkiye Polemiğine Girdi, Tepkiler Çığ Gibi Yükseldi

Şeyma Subaşı Instagram'da Takipçisi İle Türkiye Polemiğine Girdi, Tepkiler Çığ Gibi Yükseldi

Sosyal medya paylaşımlarla sık sık gündeme gelen Şeyma Subaşı, son paylaşımında "Toplum (özellikle benim ülkemde) insanları kutulara kilitlemek istiyor" yorumunda bulundu. Gelen tepkiler üzerine ünlü isim ise takipçilerine sessiz kalmadı.

Sosyal medya paylaşımlarla sık sık gündeme gelen Şeyma Subaşı, son paylaşımında "Toplum (özellikle benim ülkemde) insanları kutulara kilitlemek istiyor" yorumunda bulundu. Gelen tepkiler üzerine ünlü isim ise takipçilerine sessiz kalmadı.

Sosyal medya paylaşımlarla sık sık gündeme gelen Şeyma Subaşı son paylaşımına gelen bir yoruma tepkisiz kalmadı. Subaşı paylaşımında "Her zaman dünyanın akışına karşı gitmeyi severim. Toplum (özellikle benim ülkemde) insanları kutulara kilitlemek istiyor. Örneğin, istedikleri ya da gerçekten mutlu oldukları için değil, güvenlik ve basit cevaplar aradıkları için evli kalırlar. Büyük fotoğrafı düşündüğünüzde, fethedilecek yeni dünyalar bulmak için kendinize farklı bir yol izleme izni veriyorsunuz. Ve eminim ki dünyada benim yaşadıklarımdan daha fazlası var. Öğrenmeye devam etmeyi seviyorum. Büyümeyi ve kendimi her yönden geliştirmeyi seviyorum" yazdı.

Bir takipçisi ise lüks yaşantısı ile gündeme gelen Subaşı'na "Bu tarza sahip olmak için yalnızca kendisini düşünmek gerekmektedir eee haklısın biz Türk kadınlarında bu duygu yok biz anaç ruhlu aileye ve örfe bağlı hatta bağımlıyız. Bencilliği daha öğrenemedik ama biliyor musun kendimizi hem geliştirip hem mutlu oluyoruz hem mutlu ediyoruz senin haberin yok sanırım. Sen de kendisini bir kutuya hapsetmişsin farkında değilsin. Senin ülkende yalnızca kendi ayakları üzerinde duran kimseye yaslanmayan başarılı üretken kendisini ve hayatını geliştirmekte olan mutlu nice kadın var; gör biraz genelleme yaparak haksızlık etme" diyerek tepki gösterdi.

"BENCİL OLMAK GEREKMEZ"

Acun Ilıcalı'nın eski eşi Subaşı ise bu yoruma "Bunları yapabilmek için bencil olmak gerekmez. Eğer içten yapıyorsanız ve gerçekten mutluysanız bana bunları yazmanıza bile gerek yok. Zaten enjoy ediyor olmanız ve olduğunuz şu andan çok memnun kalmaz lazım. Çünkü sizi savunmanızı gerektirecek bir şey yazmıyor orada. Ne genelleme var ne bir şey. Sadece düşüncelerim ve bana göre olan gerçekler. Haksızlık etmeyin ne kendinize ne de gerçekte tanımadığınız insana" cevabını verdi.

Subaşı'nın takipçisi ise bu yoruma Türkiye genellemesi yapmış olduğu için yanıt verdiğini söyleyerek "Siz de gerçekte tanımadığınız aynı hayat ve koşulları paylaşmadığınız insanlara haksızlık ettiniz keşke yalnızca kendi düşüncenizi ülkenizi ve yaşamakta olan insanları katmadan bitirseydiniz yorumunuzu siz şimdi bizi gerçekte tanıdığınız için mi bu düşüncede oldunuz?" diye sordu.

Şeyma Subaşı ise "Gerçekten anlıyorum sizi. Savunma iç güdülerinize engel olamıyorsunuz zordur gerçekten ( Biliyorum kendimden ama hakim olmak iyi hissetirir) ve egonuz da hiç izin vermiyor tabii ki de yazılanı okuyup anlayıp geçip yalnızca hayatınızı gerçekten mutlu olduğunuz gibi yaşamaya" cevabını verdi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.