Tom Cruise’nin Uzayda Çekilecek Filmine Bir Destek Daha

Tom Cruise’nin Uzayda Çekilecek Filmine Bir Destek Daha

NASA'dan yapılan açıklamaya göre Tom Cruise tarafından bir bölümü uzayda çekilecek olan filme büyük destek geldi. Önce Elon Musk'tan gelen desteğin sonrası NASA da destek vereceğini açıkladı.

NASA, Tom Cruise ve Elon Musk tarafından bir kısmı uzayda çekilecek olan filme bir destek de dev film stüdyosundan geldi. Uzayda film çekme projesini gerçekleştirmek isteyen Elon Musk, Tom Cruise’nin filmine destek vermişti. Son gelen destek ile birlikte filmin çekileceği neredeyse kesinleşti. Destek veren dev film stüdyosunun Universal Pictures olduğu açıklandı. Dev film stüdyosu uzayda çekilecek ilk filme 200 milyon dolar ile destek vereceğini açıkladı.

Geçtiğimiz aylarda NASA’nın iki astronotunu ilk defa ticari bir araç ile Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) gönderen Elon Musk, bu projeye dahil olarak SpaceX Dragon uçuşları için pay almayı düşünüyor. Ancak henüz senaryosu bile belli olmayan bir film için dev bir film stüdyosunun desteğinin alınması pek rastlanır bir şey değil. NASA ise çekilirse bir ilk olma özelliğine sahip olacak olan bu uzay filmi için oldukça heyecanlı olduklarını belirtmişti. Bu tarz popüler içeriklerle yeni nesil mühendis ve bilim insanlarına ilham vermek isteyen NASA iddialı planlarını gerçekleştirmek istiyor.

Filmin Bütçesi Dudak Uçuklatıyor

Uzayda çekilecek ilk film olarak tarihe geçmek isteyen projenin ilk aşamada maliyeti yaklaşık olarak 200 milyon dolar olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca Tom Cruise’nin bu filmden yaklaşık olarak 30-60 milyon dolar arasında bir kazanç sağlayacağı bekleniyor. Elon Musk ise sürekli uzayın zorlu bir ortam olduğunu belirtiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.