Yonca Evcimik’e Büyük Şok! Bankadan Çektiği Krediyi Ödeyemedi

Yonca Evcimik’e Büyük Şok! Bankadan Çektiği Krediyi Ödeyemedi

Ünlü şarkıcı ve oyuncu Yonca Evcimik, hakkında çıkan haciz haberlerine sosyal medya hesabından açıklama yaparak sert tepki gösterdi ve takipçilerine seslendi!

Yonca Evcimik’in özel bir bankadan çektiği 1 milyon liralık krediyi ödeyemediği öne sürüldü. Evcimik’e ihtarname gönderen banka, kredi borcunun ödenmemesi üzerine icra takibi başlattı. Evcimik bankadan kredi çekerken evini ipotek olarak göstermişti. Banka ise evin satılarak borcun ödenmesini istedi.

Kadıköy’deki evin satılmasını talep eden banka, asıl alacak bedeli ve dosya giderleri için yaklaşık 1 milyon TL’lik takip başlattı. Fenerbahçe’de yer alan ters dubleks evin bilirkişi tarafından 3,5 milyon TL değerinde oluğu rapor edildi.

Yonca Evcimik’ten Açıklama Geldi

Yonca Evcimik, hakkında yapılan haciz haberlerine ve evinin İcra Müdürlüğü’ne başvurularak satışa sunulmasına dair çıkan haberlere isyan etti. Bu iddia sonrası Yonca Evcmik’ten bir açıklama geldi. 

56 yaşındaki ünlü şarkıcı ve oyuncu hakkında çıkan haciz haberlerine sert tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yonca Evcimik, instagram hesabından takipçilerine seslendi. Pandemi ile uğraşılırken bu tarz asılsız haberler ile gündemin meşgul edilmemesi gerektiğini söyleyen Yonca Evcimik, avukatı aracılığı ile bir basın açıklaması da yaptı. Açıklamada yer alan bilgilere göre; tüm dünyada etkisini gösteren pandemi sürecinde yasal düzenlemeler ile kredi ödemelerini erteleme talebinde bulundukları ayrıca banka tarafından bu talebin kabul edildiği dile getirildi.

Geçtiğimiz günlerde ise Evcimik sosyal medya sansür yasasına tepki göstererek gündeme gelmişti. Kadın ve hayvanlara uygulanan şiddet eylemleri cezalarının yetersin olduğunu savunan Evcimik, sosyal medya sansür yasasının bu kadar çabuk çıkmasına tepki göstermişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.