20 İlde Karantinaya Alınan Yerler Koronavirüs'te İkinci Dalga Korkusu Yaşattı

20 İlde Karantinaya Alınan Yerler Koronavirüs'te İkinci Dalga Korkusu Yaşattı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı verilere göre birçok ilde pozitif vaka sayısı arttı. Artış sonrası ikinci dalga korkusu yetkilileri ve vatandaşları korkuttu. 20 ilde karantina işlemleri başladı.

Koronavirüs Nedeni İle Kapatılan ve Karantinaya Alınan Bazı Yerler

  • Gümüşhane: Kaletaş yoğun corona virüs sebebi ile karantinaya alındı
  • Bartın: tekstil fabrikası çalışanlarından 530 çalışanın evi 
  • Isparta: Isparta’da bulunan Bağkonak köyü karantinaya alındı
  • Antalya: 4 yıldızlı otelin çalışanlarının kaldığı lojman
  • Tokat: Kat köyü yoğun corona virüs artışı nedeni ile karantinaya alındı
  • Giresun: Kurugeriş ve Çalkaya köyleri karantinaya alındı
  • Karabük: Değirmenyanı köyü karantinaya alındı

Koronavirüs tedbirleri havaların ısınmasıyla önemini yitirmeye başladı ve kural ihlallerinin artmasına neden oldu. Kurban bayramı öncesinden başlayan kalabalık ortamlar da sosyal mesafe kuralına uyulmamaması ve maske takma zorunluluğuna uyulmaması gibi nedenler virüsün yayılmasına neden oldu. Türkiye’nin pek çok yeri artan virüs sebebi ile kapatılıp karantinaya alındı. Kapatılan yerler arasında resmi tatille beraber insan kalabalığının arttığı oteller ve eğlence mekanları da vardır.

Türkiye’de bulunan koronavirüsün güncel bilgileri her gün Sağlık Bakanı tarafından ve sağlık bakanlığı sayfasında vatandaşlar ile paylaşılmaktadır. Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın açıkladığı verilere göre birkaç gündür 1000’in altında olan pozitif vaka sayısı 1000 sınırına dayanarak artış gösterdi. 

Koronavirüs Tedbirleri Kale Alınmıyor!

Havaların ısınmasıyla beraber ve bayram döneminin yaklaşmasıyla beraber uyulması gereken sosyal mesafe kuralları ve maske zorunluluğu kişiler tarafından ihlal edilmektedir. İhlalin sonuçları ise ikinci dalgaya ve virüsün artışına sebebiyet göstermektedir. 

Kurallara uyulmaması ile beraber her gün artış gösteren koronavirüs vakaları son bir hafta içinde Türkiye’de bulunan bir çok köyün ve yerleşkenin kapatılıp karantinaya alınması ile sonuçlandı. Kapanan yerler arasında Antalya’da bulunan 4 yıldızlı bir otelde vardı içerisinde çalışanların bulunduğu otel corona virüs nedeni ile kapatıldı.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.