Diyarbakır'da Corona Kuyruğu!

Diyarbakır'da Corona Kuyruğu!

Diyarbakır Hastanesi'nin önünde oluşan kuyruk herkesi şoka uğrattı!

Diyarbakır'da Corona Kuyruğu!

Normalleşme sürecinde vakaları hızla artarken Diyarbakır da en çok artışın yaşandığı illerden biri oldu. Test için hastaneye akın edenler sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak hastane önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Tabipler Birliği Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman konuk olduğu bir TV programında Diyarbakır için ''Türkiye'nin Vuhan'ı'' benzetmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından süreci başlatıldı fakat Coronavirüs, artışını sürdürüyor. İstanbul’dan sonra en çok vakanın görüldüğü yerler Konya, Batman, Gaziantep, İzmir, Ankara ve Diyarbakır olarak sıralanıyor.

DİYARBAKIR’DA CORONAVİRÜS SKANDALI!

Diyarbakır hastanelerinin önünde Coronavirüs kuyrukları oluştu! Kendisinde Coronavirüs olup olmadığını merak eden ve test yaptırmak isteyen Diyarbakır’lı vatandaşlar hastaneleri mesken tuttu. Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin önünde meydana gelen kuyruk herkesi şaşırttı.

Halkın oluşturduğu kuyruk, akıllarda soru işaretlerine yol açıyor. Böyle giderse durumun daha da içinden çıkılmaz bir hal alacağı öngörülüyor.

‘NORMALLEŞMEK ANORMAL!’

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Diyarbakır Şubesi'nin yaptığı açıklamada; “Bu dönemde normalleşme anormal bir durumdur. Ne yazık ki ilgili birimler toplum sağlığının korunması adına yeterli önlem alamıyor. Herkes kendi tedbirini kendi almak zorunda. Yoksa sayıları daha da artacak.” İfadelerine yer verildi.

Tabipler Birliği Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman da birkaç gün önce katıldığı bir TV programında; “Diyarbakır, Türkiye'nin Vuhan'ı’dır.” diyerek şehirdeki tablonun vehametine işaret etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.