Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan  Covid-19 Hakkında Dikkat Çeken Yeni Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Covid-19 Hakkında Dikkat Çeken Yeni Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, genizden sürüntü örneği vermenin kolay olmadığını milyonlarca insan biliyor diyerek, "Fakat test sonucu pozitifse asıl zorluk izole hayatla başlıyor" dedi.

Sağlık Bakan Fahrettin Koca; dün 92.301 test yaptık. Sürecin başından bu yana yaptığımız toplam test  sayısı 6.061.390. Genizden sürüntü örneği vermenin kolay olmadığını milyonlarca insan biliyor. Dilinizi çıkarıp, a demeniz gibi değil. Fakat test sonucu pozitifse, asıl zorluk izole hayatla başlıyor.

DÜN TEST SONUCU POZİTİF ÇIKAN BİR TEMASLI!.. 

Dün Covid-19 testi yaptıran bir temaslının sözleri dikkati çekti: - Sadece, sürüntü testinde çubuğun acısını genzinizde hissetmemek için bile kendinizi sakınsanız yeridir!

Sağlık  Bakanı Fahrettin Koca Son Korona Verileri Hakkında Açıklama Yaptı!

Sağlık Bakanı Koca, son dakika güncel verilere göre Türkiye korona tablosunu açıkladı. Açıklanan verilere göre, son 24 saat dilimi içerisinde, toplam 1203 kişiye covid-19 teşhisi konuldu. 22 kişi covid-19 sebebi ile hayatını kaybetti. Covid-19'dan toplam hastalığa yakalanan kişi sayısı böylece  255 bin 723'E yükseldi.Toplam hayatını kaybeden kişi sayısı ise 6 bin 80'e yükseldi.

Sağlık Bakanı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Virüs, aklı ve hastalığı yayma stratejisi olan bir canlı değil. Maske, mesafe, temizlik kurallarına uymayarak; virüsü birbirimize bulaştıran bizleriz. Günlük hayatımızı, virüsün yayılma fırsatlarına karşı kontrollü yaşayalım. Risklere çözüm arayalım. Yenilen koronavirüs olacak" diye belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.