Son Dakika: Koronavirüsün Yeni Bir Bulaşma Şekli Ortaya Çıktı!

Son Dakika: Koronavirüsün Yeni Bir Bulaşma Şekli Ortaya Çıktı!

Koronavirüs pandemisi kapsamında küresel ölçekteki vaka sayısının 22 milyon seviyesini geçtiği şu günlerde, bir korkutucu haber de virüsün çıkış kaynağı olan Çin’den geldi. Söz konusu haberde bazı dondurulmuş gıda paketlerinde koronavirüs tespit edildiği aktarıldı. Bu kapsamda da uzmanlar, paketlerden koronavirüs bulaşabileceği yönünde uyarılarda bulundu.

salgını küresel ölçekte hız kesmeden yayılmaya devam ederken, pandemiye dair yeni bir bulaşma biçimi de Çin’de tespit edildi. Çin içerisinde yurtdışı menşeli ithal edilmiş olan bazı dondurulmuş gıda paketleri üzerinde koronavirüs saptandı. Söz konusu virüs tespitinin ardından incelemelerde bulunan uzmanlar ise koronavirüsün dünya ölçeğinde paketler üzerinden bulaşabileceğini dile getirerek tüm ülkeleri uyardı.

Çin’de İthalatı Durduran Gelişme!

Koronavirüs pandemisi kapsamında yeni bulaşma biçimleri tespit edilmeye devam ediyor. Bu anlamda son kötür haber ise Çin’den geldi. Çin’deki uzmanlar tarafından tespit edildiği üzere Brezilya ve Ekvator’dan gelen dondurulmuş paketlerin üzerinde koronavirüs saptandığı açıklandı. Bahsi geçen gelişme üzerine Çin hükümeti pek çok ürünün ithalatını ise sona erdirdi.

220 milyar dolar değerinde bir iş hacmine sahip olan soğuk ürün endüstrisini tamamen olumsuz olarak etkilemesi beklenen gelişme ile ilgili sağlık alanındaki uzmanlar da oldukça önemli uyarılarda bulundu. Koronavirüsün soğuk ortamlarda çok daha uzun süreler yaşabildiğinin altını çizen uzmanlar, bu alanlarda salgının bulaşma riskinin çok daha fazla olduğunu ve küresel ölçekte dikkat edilmesi gerektiğini aktardı.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.