SÜLEYMAN SOYLU YARIN İÇİN ÖNEMLİ TALİMATI VERDİ !

SÜLEYMAN SOYLU YARIN İÇİN ÖNEMLİ TALİMATI VERDİ !

Yarın tüm Türkiye'de başlayacak uygulamanın talimatını Süleyman Soylu verdi. Son dakika açıklaması: İçişleri bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla yarın kapsamlı bir koronavirüs denetimi yapılacağı duyuruldu.

Ülkemizde iki hafta önce başlayan koronavirüs denetiminin, yarın kapsamlı bir şekilde yapılacağı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından duyuruldu. Önceki koronavirüs denetimlerinde olduğu gibi koronavirüs denetiminin yine valiliklerin yönetim ve koordinesiyle tüm ülke genelinde yapılacağı duyuruldu. İçişleri Bakanlığı tüm il valiliklerine, COVİD-19 Tedbirleri Denetimleri, konulu genelgeyi iletti. İçişleri Bakanlığı, yarın valilerin yönetiminde, tüm yurtta kapsamlı koronovirüs denetimi yapılacağını duyurdu.

Yayınlanan genelgede COVİD-19 salgınının önlenmesi kapsamında, salgınla mücadelede, genel prensiplerin kontrollü sosyal hayat, maske, hijyen kurallarına uymanın yanında, her faaliyet alanı iş kolu için  alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenerek, bu kural ve tedbirler çerçevesinde faaliyetlerin sürdürüldüğü belirtildi.

Sağlık Bakanlığınca belirlenen ve yayınlanan rehberlerde bulunan kurallara ve alınması gerekli olan tedbirlere ilişkin görevlerin yerine getirilip getirilmediğinin, düzenli bir şekilde denetlenmesi amacıyla 81 il valiliğinin talimatıyla, genelgede bildirildiği üzere, ülke genelinde yapılacak denetimlerle ilgili, İçişleri Bakanlığı şu duyurularda bulundu:

SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN 

Her ilçe ve ilde, valiler, belediye başkanları, kaymakamlar, alakalı kamu kurum ve kuruluşlarının idarecileri ve çalışanları, köy/mahalle muhtarları,polis, sahil güvenlik, jandarma, meslek odaları, zabıta, özel güvenlik vb. katılımıyla oluşturulan ekiplerce '' Sağlık Hepimiz İçin'' sloganıyla tüm alanları kapsayacak şekilde tüm yurtta denetimler gerçekleştirilecektir.

KAMUYA AÇIK HER ALAN DENETLENECEK

Yerel yönetim idarecilerinin koordinesiyle; şehirler arası toplu ulaşım araçları, şehir içi toplu ulaşım araçları, pazarlar, ticari taksiler, camiiler, lokantalar, kafeler, restoranlar, çay bahçeleri, kır bahçeleri, sahil bantları, lokaller, dernekler,kahvehaneler, düğün salonları, nikah salonları, internet kafeler, elektronik oyun mekanları, berberler, güzellik merkezleri, kuaförler, parklar, alışveriş merkezleri, piknik alanları, yüzme havuzları, hamamlar, spalar, saunalar, spor salonları,tiyatrolar, sinemalar, her türlü kültürel aktivite yerleri, tematik parklar, lunaparklar, bilardo salonları, halı sahalar, ve benzeri tüm toplu yaşam alanlarında, talimata uygun kapsamlı denetim yapılacaktır.

DUYURULAN TEDBİRLERE UYMAYAN HERKESE PARA CEZASI UYGULANACAK

Koronavirüs kapsamında duyurulan tedbirlere uymayan her kişi ve kuruma, belirlenmiş Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282. maddesinin gerekliliğince, idari para cezası uygulanacaktır. COVİD-19 salgınının önlenmesine dair yapılan denetimlerin aykırılığı söz konusu olan durumlarda, kanunda bulunan ilgili madde gereğince işlem yapılacak ve suç unsuru olan davranışla ilgili Türk Ceza Kanunun 195. maddesi gereğince adli işlemler yapılacaktır !

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.