Kimliğinizi ve faturanızı alıp hemen PTT’ye koşun! Hesaplarınıza 2.500 TL yatırılacak! Ödemeler şimdiden başladı!

Kimliğinizi ve faturanızı alıp hemen PTT’ye koşun! Hesaplarınıza 2.500 TL yatırılacak! Ödemeler şimdiden başladı!

Kış ayının resmen gelmesi ve soğukların başlaması ile birlikte devlet verdiği kış destek ödemelerini artırmaya başladı. İhtiyacı olan vatandaşlara ve ailelere verilen destek ödemeleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Gelen son habere göre doğalgaz destek ödemeleri başladı! Kimliğinizi ve faturanızı kapıp PTT’ye koşabilirsiniz. Hesaplara 2.500 TL yatırılacak! İşte detaylar...

Nutuk.com.tr haber sitesinde yer alan habere göre, Sosyal Yardım detayları son dakika gelişmesi olarak şöyle gelişti. Kış ayının resmen gelmesi ve soğukların başlaması ile birlikte devlet verdiği kış destek ödemelerini artırmaya başladı. İhtiyacı olan vatandaşlara ve ailelere verilen destek ödemeleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Gelen son habere göre doğalgaz destek ödemeleri başladı! Kimliğinizi ve faturanızı kapıp PTT’ye koşabilirsiniz. Hesaplara 2.500 TL yatırılacak! İşte detaylar..

Sosyal destek ödemeleri özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşmaya devam ediyor. Verilen yardım ödemelerinin miktarları ve başvuru şartları merak konusu oldu.

900 TL İLE 2.500 TL ARASINDA DESTEK ÖDEMESİ

2023 yılına girdiğimiz bu günlerde doğalgaz destek ödemelerinin detayları araştırılıyor. Eylül ayında başlayan destek ödemeleri Mart ayına kadar devam edecek. Ödemelerin 900 TL ile 2.500 TL arasında olacağı ifade edildi. Bakanlık, ödemeleri ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya devam ediyor. Kimliğinizi ve faturanızı alıp PTT’nin yolunu tutabilirsiniz!

DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLADI

Bakanlık tarafından yapılan açıklama kapsamında 3294 sayılı Kanun doğrultusunda ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları tarafından doğalgaz destek ödemesi yapılıyor. Ödemeler vatandaşların hesaplarına yatırılmaya başlandı.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İhtiyaç sahibi ailelerden istenen şartlar şu şekilde:
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

E-devlet sistemi üzerinden destek programına başvuruda bulunmak,

Doğalgaz arzı bulunan ilçe ya da beldede ikamet etmek,

İkamet adresinin ön ödemeli ya da faturalı bir sayaca bağlı bulunan doğalgaz aboneliğinin bulunması,

Ödenecek faturasının mesken abone grubuna ait olması,

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları tarafından hak sahibi olarak belirlenmesi.

DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Doğalgaz destek ödemelerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile birlikte e-devlet sistemine giriş yapmalıdır. Sayfa üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ” Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” başvuru sayfası üzerinden kimlik bilgilerini doğrulamanız gerekiyor. Bu şekilde başvuru işlemlerini yapabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.