Kasımpaşa'dan TFF'ye Rest: Ligden Çekiliriz

Kasımpaşa'dan TFF'ye Rest: Ligden Çekiliriz

Türkiye Futbol Federasyonu takımların bu sezon ki harcama limitlerini duyururken tepkiler dinmiyor. Kararın açıklanmasından sonra birçok kulüp TFF'ye yüklenirken, sıradaki takımlardan biri de Kasımpaşa oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun takımların harcama limitlerine dair yapmış olduğu açıklamaya ilk tepki Fenerbahçe’den gelirken, bir tepki de İstanbul kulüplerinden olan Kasımpaşa’dan geldi. Kasımpaşa Kulübü yazılı açıklama yaparken, Türkiye Futbol Federasyonu’nun limit tahsis anlayışını değiştirmemesi durumunda ligden çekilmeyi gündemlerine alacaklarını duyurdu.

' Ligden Çekilmeyi Gündemimize Alırız '

Kasımpaşa’nın yaptığı yazılı açıklamada, futbolun limit tahsis anlayışının acilen değişmesi gerektiği, aksi durumda gelecek sezon liglere devam etmeme düşüncesinin yönetim kurulunca gündeme alınacağının bilinmesi gerekliliği ifade edildi. Teknik ekip, futbolcu ve kulüp personeli olmak üzere hiçbir kişi ya da kuruma herhangi bir borçlarının olmadığını ifade eden Kasımpaşa yönetimi, öngörülen harcama limitlerini anlamanın ve kabul etmenin mümkün olmadığını kaydetti.

' Bankalar Türk Futbolunun Geleceğine Karar Veremez '

Türk futbolunun köşeli kurallarla yönetilemeyeceği ve karar vericilerin kulüplerin yaşaması için karar almak zorunda olduğunu ifade eden Kasımpaşa yönetimi, futbolla ilgili kararların bankacılar tarafından değil futbolu bilenler tarafından alınması gerektiğini de belirtti. Bu tip kararların kulüpleri daha zor duruma sokacağını iddia eden yönetim, Kasımpaşa’nın anonim bir şirket olduğunu ve gelir fazlasını neden kullanamayacaklarına dair açıklama olmadığını hatırlattı.

Alınan Karar Eşitliğe Aykırı

Alınan kararların eşitlik ilkesine aykırı olduğunu ve haklı taleplerinin dikkate alınması gerektiğini belirten Kasımpaşa yönetimi, Türk futbolunun paydaşlarının ve TFF makamının alınan kararların tekrar gözden geçirilmesini istediğini de açıklamalarına ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.