Nihat Özdemir'den Fenerbahçe’ye Limit Cevabı

Nihat Özdemir'den Fenerbahçe’ye Limit Cevabı

Sekiz kulüp başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu arasındaki ‘harcama limitleri’nin değişmesi ile ilgili düzenlenen toplantıda karar çıkmadı. Birliğin sağlanamadığı toplantının sonucunda TFF Başkanı Nihat Özdemir, değişiklik için 21 kulüpten ıslak imza getirilmesi gerektiği konusunda çağrıda bulundu. Galatasaray ve Trabzonspor’un harcama limitlerinin artırılması konusuna itirazda bulunduğunu da açıklamalarına ekledi.

Limit konusunda en çok sıkıntı yaşayan kulüp durumunda olan Fenerbahçe’nin başkanı Ali Koç, limitlerin hesaplanmasındaki algoritmanın değişmesi gerektiğini ifade ederken ana para ödemelerinin gider dışında kalması önerisini getirdi. Bu konu ile ilgili olaraktüm kulüplerin beraber hareket etmesinin önemli olduğunu ifade eden Özdemir, tüm Süper Lig kulüplerinin bunda hemfikir olması gerektiğine işaret etti. Fakat Galatasaray ve Trabzonspor kulüp başkanları Mustafa Cengiz ve Ahmet Ağaoğlu bu görüşe karşı çıktı.

Talimat değişirse iki sezondur buna uymaya çalışan kulüplerin emeklerinin boşa gideceğini savunan Cengiz ve Ağaoğlu, bu sezon böyle bir şeyi kabul edemeyeceklerini ancak bunu seneye düşünebileceklerini ifade ettiler. Toplantıdaki kulüplerin ekseriyeti sapma oranının yüzde 15’ten 40’a çıkarılmasını, faiz oranlarının güncellenmesini ve yapılandırma anlaşmasının 5 yıldan 10 yıla çıkarılmasını talep etti.

Kulüp Lisans Kurulu’nda bulunan bankacı üyeler ise Fenerbahçe Başkanı Koç’a kendi bankalarıyla anlaşması önerisinde bulundu. Ancak Ali Koç, öyle bir anlaşmaya imza atmanın kulübü temerrüde sokacağını ve bunun kabul edilemeyeceğini ifade etti.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, limitlerle ilgili kriterlerin kulüplerin aleyhine olduğunu ve bunun lehine değiştirilmesi gerektiğini savundu. Kasımpaşa’nın ise talebi haklı bulundu ve limiti yükseltildi.

Katılan Kulüpler

Kulüpler Birliği Vakfı ve Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ile Kasımpaşa yöneticisi Fatih Saraç, toplantıya katılan kulüp başkanları oldular.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.