Airpods Ses Kalitesi Kemik İletimi İle Belirlenecek

Airpods Ses Kalitesi Kemik İletimi İle Belirlenecek

Dünya devlerinden biri olan Apple, Airpods için yeni bir teknoloji kullanacağını açıkladı. Ses kalitesi, kemik iletimi sayesinde daha da yükseltilecek.

Apple markası ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen teknolojik ürün markaları arasındadır. Bununla birlikte kulaklık üretimi konusunda çığır açan bir firma. Özellikle son olarak Airpods kulaklıkları ile çok fazla tercih edildi. Zaman içinde Airpods kulaklığı geliştirme yoluna gitti. Dünyaca ünlü Apple markasının ilerleyen zamanlarda piyasaya sunmayı hedeflediği yeni nesil Airpods kablosuz kulaklık modellerini kemik iletimi teknolojisi ile ses kalitesini yükselterek kullanıcıların beğenisini sunmayı planlıyor. Bu teknoloji kullanıcılarla ilk defa buluşturulacak. Bu sebeple kullanıcılar açısından çok fazla merak uyandırmakta. Bu teknolojik gelişmenin ses kalitesine faydaları neler olacak? Birde bu konuya göz atalım.

Apple kullanıcıların ilgi odağı olan Airpods kulaklık tekrardan gelişme yoluna gidiyor. En son Airpods Pro adında aktif olaran gürültülerin engellenmesi teknolojisini sunan kablosuz kulaklığı kullanıcılarıyla buluşturan şirket, Yeni piyasaya sürülecek ürünlerinde daha farklı bir teknoloji hedeflemekte. Kullanıcıların bu konuda yaptığı yorumlar şimdiden ürünün çok fazla kişi tarafından satın alınacağını göstermekte. Apple yaptığı yeni nesil Airport kulaklık ile gündeme bomba gibi düşmüştür. Yolda yürürken bile bu konuyu konuşan insanları görmek gayet doğal. Getirdiği teknoloji daha önce karşılaşılmamış bir özelliğe sahip olduğu için merak uyandırıyor. Apple markası bu teknoloji konusunda gerekli altyapıları oluşturdu. Bu sebeple beklentilere karşılık verecek gibi duruyor.

Projenin Patenti Alındı

Apple şirketinin bu bağlamda yeni patent için onay aldığı, Bu patent doğrultusunda yeni Airpods modellerinde kemik iletimi teknolojisini kullanacağından bahsedilmektedir. Bu teknolojinin içeriği, kafatasındaki kemikler üzerinden sesin direkt olarak kulağın iç kısmına iletilmesini sağlıyor. Bu sayede sesin daha kaliteli ve daha anlaşılır bir şekilde duyulmasını sağlayacak. Ses kalitesine önem veren kişiler Apple Airport kablosuz kulaklığı tercih edecektir.

Bu teknoloji ayrıca mühim bir eksikliğe sahip. 4000 Hz frekansın altında çalışan kemik iletimi teknolojisi ile insan kulağı 20 Hz-20000 Hz duyabildiği için yüksek kaliteli frekanslarda bu teknoloji çok fazla iş görmüyor. 

Öte bir yandan Apple'ın bu teknolojiyi Airpods Studio gibi kulak üstü kulaklarında kullanmayı hedeflediği, kulak içi kulaklarında hedeflenen teknolojinin yer bulamayacağından bahsediliyor.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.