Android Telefon Kullanıcılarına Acil Twitter Uyarısı

Android Telefon Kullanıcılarına Acil Twitter Uyarısı

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan, Android kullanıcılarına çok önemli bir güncelleme çağrısı geldi. 2 milyar kullanıcının hesapları tehlike içerisinde olabilir.

Twitter, Android tabanlı işletim sistemli cep telefonu ve tablet kullanıcılarını uygulamalarını güncellemesi için çağrıda bulundu. Uygulama üzerinde yeni bir güvenlik açığı tespit eden popüler paylaşım platformu, bu açık üzerinden zararlı uygulamaların Twitter içindeki bazı kişisel verilere erişebileceğini açıkladı.

Yapılan açıklamada bugüne kadar bu açığın kullanıldığını tespit edemediklerini ya da bununla ilgili zarar gören bir kullanıcının bulunmadığını savunan Twitter, Android kullanıcılarının uygulamalarını en kısa zamanda güncellemesi ile birlikte bu sorunun çözüleceğini savundu. 

Popüler sosyal paylaşım sitesi Twitter, Android’in güncel işletim sistemlerini kullanan kullanıcıların bu güvenlik şartlarını sağladıklarını ifade ederken, daha eski sürümleri kullanan (Android 8 ve Android 9) Android kullanıcılarının hali hazırda bu saldırıya açık olduğunu kaydetti.

2 Milyar Kullanıcısı Var

Twitter’ın verilerine göre şu anda saldırıya açık Twitter kullanıcılarının oranı, tüm Twitter kullanıcılarına oranla yüzde dört. Yine Twitter’ın verilerine göre dünyada 2 milyar insan Twitter’a üye olmuş durumda.

Android işletim sistemlerinin marketi konumunda olan Google Play’de Twitter uygulaması tam 1 milyar kez indirilmiş olarak görülüyor. Şirketten yapılan açıklamada bu güvenlik açığının ne süredir mevcut olduğuna dair herhangi bir bilgi yer almadı.

Geçtiğimiz Günlerde Çok Sayıda Hesap Hacklenmişti

Bilindiği üzere pek çok ünlü ismin Twitter hesabı ele geçirilmiş ve uygulamada büyük bir açık olduğu endişesi yaygınlaşmıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.