Apple'ın Yeni Telefonu iPhone 12'den Yeni Bilgiler!

Apple'ın Yeni Telefonu iPhone 12'den Yeni Bilgiler!

Küresel çapta yayın yapan bir sızıntı kaynağı, iPhone 12’yi ve ona ait kılıfı gösteren fotoğrafları Twitter hesabından paylaştı. Paylaşılan fotoğraflar ışığında iPhone 12’nin arka kısmının mıknatıslarla donanmış olacağı görülüyor. Mıknatısların ne gibi bir fonksiyonu olacağı ise henüz netlik kazanmış değil. Ancak konu ile ilgili teknoloji çevrelerinde bazı tahminler bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenmiş olan Samsung Galaxy Unpacked 2020 etkinliğinin ardından teknoloji çevreleri içerisinde gözler Apple markasına çevrildi. Apple’ın yeni amiral gemisi modeli iPhone 12 ile ilgili ise neredeyse her gün yeni bir sızıntı sosyal medyada dolaşıyor. Son sızıntıların kaynağı ise öncekilerde de olduğu gibi EveryThingApplePro adlı hesap. Söz konusu hesap tarafından Twitter üzerinden paylaşılan son fotoğrafların iPhone 12’ye ve onun kılıfına ait olduğu iddia edildi. 

Paylaşılan fotoğraflarda ise iPhone 12’nin arka kısmının mıknatıslarla dolu olması herkesin dikkatini çekti. Kimse bahsi geçen mıknatısların ne işe yaradığı ile ilgili net bir bilgi veremezken konu ile ilgili tahminler sosyal medya dolaşmaya başladı.

iPhone 12’deki Mıknatıslı Yapı Ne İşe Yarayacak?

Teknoloji çevreleri tarafından yapılan tahminler ışığında, Apple markasının iPhone 12’nin arka kısmında yer aldığı iddia edilen mıknatıslı yapı ile beraber kablosuz hızlı şarj teknolojisini başlatacağı öngörülüyor. Konu ile ilgili bir başka tahmin ise AirPower veya bilinen adı ile AirTag’e işaret ediyor. Bu anlamda da kablosuz şarj teknolojisi ile ilgili bir yenilik olduğu tahmin edilen söz konusu mıknatıslar ile ilgili sızıntının kaynağı olan EveryThingApplePro adlı hesap ise ilk tahmine daha yakın olduğunu ifade ediyor. 

Tüm tahminlere rağmen söz konusu mıknatıslı arka bölümün tam olarak ne fonksiyonu göreceği ile ilgili kesin bilgiye ise küresel çapta faaliyet gösteren Apple markasının iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Max ve iPhone 12 Pro Max ürünleri için gerçekleştireceği tanıtım etkinliklerinin ardından ulaşılabilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.