Dünyaca Ünlü Şirket TikTok’u Alıyor Mu? Görüşmeler Başladı

Dünyaca Ünlü Şirket TikTok’u Alıyor Mu? Görüşmeler Başladı

ABD Başkanı Donald Trump’ın savaş açtığı ve sonrasında da satın alınması gerektiğini belirttiği TikTok’un peşine bir ABD’li teknoloji devi daha takıldı.

Donald Trump iyice üstüne gittiği TikTok için Microsoft ve Apple devrede iken şimdi de teknoloji devlerinden Twitter TikTok için pazarlıklara başladı. Twitter şirketinden gelen bilgiler de bu görüşmelerin başladığını doğrular nitelikte.

Resmi bir açıklama olmamasına rağmen Trump’ın yaptığı baskılar neticesinde TikTok’u satmak zorunda olduğuna inanan ByteDance’ın en iyi teklifi almak için tüm alıcılarla görüşüyor. Açık artırmada olduğu gibi fiyatı yükseltmeye çalışan ByteDance’ın, TikTok için mevcut fiyatını oldukça yükselttiği de düşünülüyor.

Twitter’ın piyasa değeri 29 milyar dolar olarak biliniyor ancak TikTok’un yalnızca ABD’deki operasyon ayağının bile onlarca milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Yani Twitter’ın, TikTok’u satın alabilecek yeterli parasının olmadığı tahmin ediliyor.

Ancak Twitter’ın TikTok’u satın alması için dev yatırım fonlarının devrede olduğu ve TikTok’u başarı ile yürütebilecek kapasitesi olan Twitter ile ortak teklif verdikleri de gelen diğer bir bilgi.

Başkan Trump’ın en beğendiği sosyal mecra olan Twitter’ın TikTok’u satın alma hususunda engel olması beklenmiyor. Twitter, bu satım alımı gerçekleştirirse ABD ve dünyadaki en önemli sosyal medya mecralarından biri olacağı düşünülüyor. Şu an hitap ettiği yaş aralığı sebebi ile kitlesi daha az olan Twitter’ın bu satın alım ile birlikte dans videolarına bayılan ergenlere de hitap edeceği aşikar. Bu da ergenlere ürün satmak isteyen şirketlerin elini Twitter’a mahkum bırakacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.