Facebook Platformlarına Yeni Bir Özellik Daha Ekledi Bu Özelliği Görünce Şok Olacaksınız

Facebook Platformlarına Yeni Bir Özellik Daha Ekledi Bu Özelliği Görünce Şok Olacaksınız

Facebook platformlarına yeni bir özelllik daha ekledi bu özelliği görünce şok olacaksınız sizlerde bu özelliği merak ediyorsanız eğer makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

Facebook platformlarına yeni bir özellik daha ekledi bu özelliği görünce şok olacaksınız. Facebook, ınstagramda varolan alışveriş özeliğini kendi uygulamasına getiriyor. Yani sizin beğenmiş olduğunuz ürünleri facebook üzerinde görebilir ve satın alabilirsiniz. Online alışveriş konusunda instagram mağaza özelliği ile klişeleşmiş olan bu özelliği şimdide facebook bünyesine katmak istiyor. Bugün abd bu konu üzerinde test aşamasına start vermiş ve facebook mobil uygulamalarına mağaza özelliği eklenmiş durumda.

Facebook zaman öncesinde ınstagram' a eklemiş olduğu mağaza ürünlerini görüntüleyebiliyor ve satın alma veya daha sonrasında satın almak için kaydetme olayını yapmak mümkündü. Bu yapılan testler ile yavaş yavaş facebook'un ana  uygulamalarına eklenmeye devam etmiş olacak.

Facebook Mağaza Özelliğini Kullanıcılarına Sundu

Facebook yaptığı resmi açıklama ise facebook topluğu için alışveriş deneyimi yaşatmak istemesi ve buna karşın facebook mağaza temeline bakacak olursak instagram mağaza özeliğine benzer imkanlar sunuyordu.

Dahaca magaza özelliği test aşamısnda olmuş olan facebook mağaza artı olarak messenger, whatsapp veya ınstagram dm ile satan kişiler iletişim kurabilecek. Böylelikle sonuç olarak facebook satıcı ve alıcı arasında gerçekleşecek olan aktif iletişim sağlanacak.

Facebook mağaza özelliğini test etme işlemine başlamışken bu sıra da ınstagram kendi mağaza özelliği gün geçtikçe geliştirmeye devam etmekte. Şirketin ek olarak yapmış olduğu açıklamalara göre ise instagram tarafındaki satıcılar ödeme işlemleri konusunda yine instagram uygulama ile işlemleri tamamlayabilmeleri için mümkün kılan bir yapı yani instagram checkout özeliği taşıyacak sistem yakın bir zaman içerisinde abd'nin gerekli koşul ve yasaları kapsayan tüm satış işlemi yapan kişler tarafından kullanılması için sunulacak bir yapı. Bu özelliklerin türkiye içindeki satıcıların kullanıp kullanmayacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadığı için özelliğin olup olmayacağı merak konusu doğrusu Sizlerin de bu konu hakkında yorumlarınız ve düşünceleriniz varsa bu makale altındaki kısımdan belirtebilir ve tartışma ortamı yaratabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.