Google Herkes İçin Önemli Olan Dünyayı Kapsayacak Yeni Bir Özelliği Bünyesine Eklemiş Oldu

Google Herkes İçin Önemli Olan Dünyayı Kapsayacak Yeni Bir Özelliği Bünyesine Eklemiş Oldu

Google herkes için önemli olan dünyayı kapsayacak yeni bir özelliği bünyesine eklemiş oldu. Bu özellik dünya üzerinde yankı uyandıracak cinsten buyurun içeriye.

Google herkes için önemli olan dünayı kapsayacak yeni bir özelliği bünyesine eklemiş oldu. Bu özellik dünya çapında çok işe yarayacak bir özellik google haritalar servisine orman yangınları takibi yapılması adına yeni bir özelliği bünyesine katmış oldu. Google haritalar da orman yangınları ile ilgili bir den fazla detay yer alarak gösterilecek.

Orman yangınları bu sıralar dünya çapında artmış durumda bunların bir nebze de olsa önüne geçebilecek gibi duruyor. Google'da bu yangınların artışlarından ötürü google  haritlara böyle bir özellik geliştirip dünya ya sundu.

Google Herkes İçin Önemli Olan Dünyayı Kapsayacak Yeni Bir Özelliği Bünyesine Eklemiş Oldu

Google hartialar üzerinden görebileceğimiz bu özellik. Gelmiş geçmiş en önemli özelliklerden biri olacak gibi duruyor. Bu konuda yangın ile mudahale için hizmet verenlere faydalı ve yardımcı olacak özellik. Peki bu özellik yangını nasıl göstericek ya da belirleyecek. Ulusal okyanus ve atmosfer idaresi bölgesinden goes meteroloji uydusunun ve google earth uygulamasından çekilen veriler ile google haritalar eklemiş olduğu özellikte yangın olan yerlerde kırmızı noktalar halinde grafiklere işleyecek ve gerekli işaretlemeleri yapacak. Grafikte gösterilecek olan veriler her bir saate bir otomatik olarak kendini yenileyecek yani günceleyecek. Google haritalara eklenen bu özellik sadece google haritalar da değil google arama motorunuzda da karşımıza çıkacak bir özellik.

Başlamış olan veya devam etmekte olan yangınları google arama motorumuzda listeleyecek. Bu listeleme olayına örnek verecek olursak eğer;  Devam etmekte olan yangını google da arattığımızda google bizlere güncel bir harita çıkararak sunacak. Böylelikle arama motoru ile de olan bir yangının verileri hakkında bilgiler almış olacağız.

Google Herkes İçin Önemli Olan Dünyayı Kapsayacak Yeni Bir Özelliğin Testi Gerçekleşti

Google haritaların sunmuş olduğu bu  yeni özellik 2019 yılında Kaliforniya bölgesinde testleri gerçekleşmiş oldu. Testlerin tamamlanması ile ABD bölgesinde hizmete girmiş durumda. Google yapmış olduğu bu özeliği yakın bir tarihte dünya'ya genel olarak sunması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.