GTA San Andreas Remake Take Two Engeline Takıldı

GTA San Andreas Remake Take Two Engeline Takıldı

Geçtiğimiz süre zarfında yayınlanan GTA San Andreas Remake fragmanı Take Two engelinden geçmeyi başaramadı.

GTA San Andreas oyunu uzun yıllardır kullanıcıların severek oynadığı bir oyun. Bu GTA oyunu hakkında farklı kişiler tarafından çıkarılan fragman Take Two'yu harekete geçirmişti. Take Two oyunlarının telef hakkı konusunda her zaman olduğu gibi hassas davrandı. Genel olarak incelendiğinde Take Two'nun altında imzası olan belirli yapımlar mod desteği almaya oldukça açık. RDR ve GTA oyunları da bu serinin başında gelenler arasında yer buluyor. Ancak Take Two bu hususta çok fazla titiz davranıyor. Bu sebeple kimse bu oyunların bir harfini dahi değiştiremiyor. 

Bu konuda takip içinde olanların hatrına gelecektir. Belli bir süre önce RDR 2 için Türkçe bir yama yapmak hedefleniyordu. Bu çalışma da yine Take Two'nun engellemesi ile iptal olmuştur. Şimdi Take Two efsane bir GTA oyununun fragmanına kafayı bir hayli taktı. 

Bir GTA fan grubu, GTA San Andreas 2020'de olsa nasıl olurdu düşüncesiyle bir uyarlama yapmıştır. Bununla ilgili bir fragman hazırlayarak YouTube üzerinden yayınlamıştır. Take Two hemen harekete geçerek fragmanı kaldırılmasını sağladı. Hatta bunun üzerine fragmanı sunan fan grubunun facebook sayfasının kapanmasını başarmıştır. Ayrıca Patreon sayfasının incelenmesini talep etmiş ve incelemeye girmesini talep etmiştir.

Take Two Oldukça Ciddi

Bu konuda yanlış anlaşılma olmamalı. Bütün bunlar sadece ve sadece bir fragman sebebiyle yapıldı. Aksi olarak grubun GTA San Andreas için Remake sürümü çıkarmak gibi bir niyeti yoktu. Muhtemelen böyle bir niyetleri olsaydı da şu zamana kadar yasal işlem yapılmış olurdu. Görünen şu ki Take Two bu konuda çok ciddidir. Oyunların telif hakları hakkında hassas. Oyunu taklit etmek değil, hakkında fragman yapılmasına bile çok sert tepki vermiştir. Üçüncü kişiler bu durumun farkında olduğu için bu doğrultuda hareket eder. Bu fragmanın yayınlanması da masum bir hareket. Böyle olmasına rağmen alınan tepkiler oldukça sert oldu. Bu sayede firma çizdiği imaj ile taklit oyun yapan kötü niyetli şahıslardan kendini korumakta. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.