İnternet Konusunda Yeni Bir Gelişme Yaşandı Rekor Üstüne Rekor Kırdılar

İnternet Konusunda Yeni Bir Gelişme Yaşandı Rekor Üstüne Rekor Kırdılar

İnternet konusunda yeni bir gelişme yaşandı rekor üstüne rekor kırdılar. Sizlerde bu kırılan rekoru merak ediyorsanız eğer detaylar makalemizde inceleyin.

İnternet konusunda yeni bir gelişme yaşandı. Rekor üstüne rekor kırdılar. Londra üniversite akademisi tarafından gerçekleştirilmiş olan çalışmalar sonucu internet hızında tabiri caizse rekor kırdılar. 

Londra  üniversitesi akademisi ekibi deney amaçlı 178 terabit 1.0.48.575.94 mbps) gibi olağan üstü bir hıza ulaşmayı başarmış oldu. Yapılmış olan çalışmalar sonucunda hız rekorunu fiberlerde kullanılan geniş dalga sayesinde göndererek elde etmiş oldu. Bu konuyu detaylandırmak gerekirsek eğer:

  • 8 mbps hız ile 1 mb indirme işlemi yapabilirsiniz.
  • 16 mbps hız ile 2 mb indirme işlemi yapabilirsiniz.
  • 24 mbps hız ile 3 mb indirme işlemi yapabilirsiniz.

Bunların hepsi saniyede gerçekleşen indirme işlemidir.

İnternet Konusunda Yeni Bir Gelişme Yaşandı Rekor Üstüne Rekor Kırdılar

İnternetinizin hızı ve indirme hızınız arasında fark olsa bile bir birleri ile bağlantılı bir durumdur. Örnek vermek gerekirse; Film izlemek ve video izlemek haricinde düzenli bir şekilde büyük boyutlarda indirme işlemi gerçekleştiriyorsanız eğer. Bu durum internet hızınız ile beraber indirme hızınıda etkileyecektir. Steam ile 5 mbps hızında 10 gb boyutunda bir oyununuzu indirmek istiyorsanız. Bu oyunun inmesi 4 saati bulacaktır. Veyahut aynı işlemi 100 mbps ile yaparsanız sadece 15 dakika sürecektir.

Rekor Hız İle Saniyeler İçerisinde Film İndirme İşlemi

Rekor hız ile saniyeler içerisinde film indirmek mümkün. Yani detaylı bir şekilde anlatmak gerekirse 4k kalitesinde olan 1500 adet filminizi bir saniye içerisinde indirmeniz mümkün. Yapılmış olan bu çalışmaların günlük hayatınızda bu hızı kullanabilmeniz imkansız görünsede. Gelişen teknolojiler ile birlikte bu büyük rakamların günlük hayatımızda kullanabilmemiz Epey bir yıllar alacaktır. Çünkü şuan itibari ile bile 100 mbps hız olması için savaş içerisindeyken bile kırılan rekor hız insanları epey bir heyecanlandırdığıda olası bir gerçekler arasında. Sizler de makalemizi baştan aşağıya okuyup incelediyseniz eğer bu konu hakkında yorumda bulunabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.