Kara delik tüm evrene sinyaller yaymaya başladı..! Kara  delikte olağan dışı büyüme

Kara delik tüm evrene sinyaller yaymaya başladı..! Kara delikte olağan dışı büyüme

Olağan dışı büyüklükte kara delik tüm evrene sinyaller yaymaya başladı. Bu sinyallerin sebebi ne olabilir? Bu sinyaller neyden kaynaklanıyor. Tüm ayrıntı ve detaylar haberimizde.

Olağan dışı büyüklükte kara delik tüm evrene sinyaller yaymaya başladı. Astronom adamları büyük bir kara delikten geldiği iddia edilen güçlü bir kütle çekim dalgasını tespit ettiğini söyledi. Bu olağan dışı kara delik iddiaya göre var olması imkansız denecek kadar büyük boyutta.

Evrenler hakkında bilinen bilgiler baya bir kısıtlı durumda. Şuan ki hayatımızda birçok konu ve konuları çözüme kavuştur sakta boyut açısından küçük büyük olarak düşündüğümüzde elimize geçen bilgiler yalnızca teoriden ibaret. Uzay konusunda da birçok çeşitte teoriye göre araştırmalar yapıldığı yönünde.

Bu yapılan son araştırmalarda ise teorileri çürütecek cinsten gibi duruyor. Yeni yapılmış araştırmalara göre evrende bizim bilmediğimiz ve tahmin bile edemeyeceğimiz kadar büyük devasa kara deliklerin olabileceği söyleniyor.

Var Olması İmkânsız Olan Olağan Üstü Kara Delik

Astronom adamları var olması imkânsız olan olağan üstü kara deliğin yaratmış olduğu kütle çekim dalgaları gözlemlenirken ilginç bir durum ortaya çıktı Güneş kütlelerinin 8 katı kadar enerji barındırdığı sinyalleri yayması yaydığı kütle çekim enerji ise 142 Güneş kütlesi kadar.

Yapılan araştırmalar sonucunda bu zamana kadar tespit etmiş oldukları sinyaller ile kıyaslama yapacak olursak eğer bu en kuvvetli sinyallerden birinin olduğu anlamına geliyor.

Araştırmayı yapanlardan Nelson Christensen bu verilen sinyallerin LIGO ver Virgo tarafından bu zamana kadar görmüş olduğu en büyük sinyalleri veren olağan üstü kara delik olarak tanımlamış oldu.

Bu olağan üstü ve imkansız olan büyüklükteki kara deliğin nasıl oluştuğu konularında bilim adamları bu konuda açıklama yapmak oldukça zor kelimesini kullandı. Öte yandan Vanderbilt Üniversitesi bölgesinde olan bir araştırmacı olan Karan Jani keşfetmiş oldukları sistemin daha önceki sistemlerin birden fazlasına ters bir durumda olduğunu söyledi.

Olağan Üstü Kara Delikler Birleşmiş Olabilir Mi?

Bu olağan üstü kara deliğin ortaya nasıl çıktığı konusunda bir takım iddialara göre iki tane kare deliğin çarpışma sonucu büyümüş olabileceği yönünde. Sizlerinde bu konuda fikir ve görüşlerinizi almak isteriz, aşağıda yorum olarak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.