Meb 20 Bin Öğretmen Ataması İçin Başvurular Başladı

Meb 20 Bin Öğretmen Ataması İçin Başvurular Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı kararı ile tam 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada tercih için başvuruların başladığı belirtilirken, adaylar 28 Ağustos 2020 ve 31 Ağustos 2020 tarihleri arasında tercihlerini e-Devlet üzerinden gerçekleştirmiş olacak. 31 Ağustos tarihinden sonra tercih yapılamayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, öğretmen atamaları ile ilgili olarakönemli duyurularda bulundu. Bu paylaşıma göre MEB tam 20 bin öğretmenin atamasını yapacak ve bu atama ile ilgili başvurular da başladı. Yine MEB’in sosyal medya hesabına göre başvuru tarihleri ve sonuçların ne zaman açıklanacağı ile ilgili de bilgi verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan bilgilendirmeye göre adaylar kurum tercihlerini 28 – 31 Ağustos 2020 tarihleri arasında e- devlet üzerinden tercih yapabilecekler.

MEB’in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“20 Bin öğretmen ataması için tercih başvuruları açıldı. Adaylar, kurum tercihlerini 28 – 31 Ağustos 2020 tarihleri arasında e- Devlet üzerinden yapabilecekler.”

Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Başvuruda bulunan öğretmen adaylarının atama tercih sonuçları, 1 Eylül 2020 tarihinde yine e-devlet sistemi üzerinden yani http://turkiye.gov.tr’den açıklanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.