Nude ne demek? Nude foto, Nude fotoğraf atmak ve Send nude nedir?

Nude ne demek? Nude foto, Nude fotoğraf atmak ve Send nude nedir?

Sosyal medya üzerinde sıkça karşılaştığımız nude kelimesi ne anlama geliyor? Nude atmak veya Nude fotoğraf atmak nedir? Nude fotoğraf atmanın tehlikeleri nelerdir? Tüm detaylar haberimizde.

Sosyal medya uygulamaları üzerinde geldiğimiz nokta itibariyle birçok terim ortaya çıkmış ve hayatımıza girmiştir. İçlerinde her ne kadar zararsız terimler olsa da zararsız gibi görünen ancak büyük risk teşkil eden kelimeler de bulunmaktadır. Bu kelimeler özellikler girdiğimiz sene itibariyle tüm sosyal medya uygulamaları üzerinden sıklıkla kullanılıyor. Gerek özel mesajlarda gerekse gönderi yorumlarında sıkça rastladığımız Nude terimi son dönemlerde popülerliğini arttırmış kelimelerden birisi haline gelmiştir. Dolayısıyla bu tarz kelimeler kullanılmaya başlandıkça artık kullanıcılara normal olarak gelmeye başlamıştır. Aslında çok büyük bir tehlike kullanıcıları bekliyor. 

Nude ne demek?

nude-ne-demek-ne-anlama-gelir-nu-ne-demek-nude-fotograf-atmak-suc-mu-nude-makyaj-urunleri-13-1606491651.jpg

Bu kelimenin kötü namından yukarıda bahsetmiştik. Şimdi gelelim ne anlama geldiğine. Nude kelimesi ingilizceden kullanıcılara aktarılmıştır. Esas itibariyle çıplaklık ve soyunma hali durumudur. Yani bir kullanıcı size veya başka bir kullanıcıya ‘’nude at’’ veya ‘’send nude’’ gibi cümleler yazarsa bilin ki sizden veya diğerlerinden çıplak fotoğrafın istiyor demektir. 

Nude fotoğraflar atanlara dikkat etmeli 

nudee.jpg

Bu tarz fotoğrafların yaygınlaşması her geçen gün artış gösteriyor. Dolayısıyla kullanıcıların birbirlerine mahrem yerlerini gösterecek veya çıplaklığıyla ön plana çıkacak fotoğraflar göndermesi, ileride büyük problemlere yol açabiliyor. Bu tarz içerikler bir kullanıcı tarafından toplanıp, daha sonra ifşa edilmek üzere çeşitli web sitelerine aktarılabiliyor. Dolayısıyla sizin sadece o kişiye atmış olduğunuz fotoğraf tüm kullanıcılara ve dünyaya açılmış oluyor. 

Bu yüzden bu tarz içerikler ve fotoğraflar konusunda oldukça temkinli olmalı ve dikkatli davranmalısınız. Şu anda çok kullanılmasından dolayı bizlere normalmiş gibi gelebilir ancak büyük tehlike bizleri bekliyor. Dolayısıyla bu hususta hem kendinizi hem de çevrenize temkinli olmasını dile getirin. Bu tarz içerikleri kesinlikle bir başka kullanıcıya atmayın veya yollamayın. 

Özellikle Instagram üzerinde popüler olan bu terim, diğer uygulamalara da yayılmış durumda. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum