İŞKUR iş ilanları.! KPSS şartı olmadan Kamu kurum ve kuruluşlarına 8 bin 600 personel alınacak! Ekim 2020 kamu kurum iş ilanları

İŞKUR iş ilanları.! KPSS şartı olmadan Kamu kurum ve kuruluşlarına 8 bin 600 personel alınacak! Ekim 2020 kamu kurum iş ilanları

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile Ekim ayında çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında personel alımlarının yapılacağı duyuruldu. Hangi kamu kurum ve kuruluşlarında hangi kadrolarda personel alımı yapılacak? 2020 Ekim ayı açık pozisyonlar! İŞKUR iş ilanları.! KPSS şartı olmadan Kamu kurum ve kuruluşlarına 8 bin 600 personel alınacak! Ekim 2020 kamu kurum iş ilanları

Türkiye İş Kurumu ile birlikte Resmi Gazete'de de yayınlanan yeni iş ilanları özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında iş arayanlar için oldukça heyecan yarattı. Yayınlanan yeni kamu iş ilanlarının farklı departmanlarda, farklı becerilere yönelik değerlendirmeye alınıyor. İş arayanlar yayınlanan güncel iş ilanlarına bakarak KPSS ve KPSS şartı olmadan iş ilanlarına başvuruda bulunabiliyorlar. Aranılan her pozisyonun kendi içerisinde şartlarının farklı olduğu belirlendi.

Bazı ilanlar için KPSS şartı aranmazken, bazı kategoriler için KPSS puanı 50, 55, 60, 65 ve 70 taban puan şartıyla personel alımı gerçekleştireceği belirtiliyor.

Ekim Ayında 8 Bin 600 Personel Alınacak

Personel alımları, duyulan ihtiyaca göre değişiklik gösteriyor. Belirtilen meslek kodlarına bakılarak ilköğretim, ortaöğretim, lise ve üniversite mezunu olmak üzere farklı meslek grupları arasında yapılıyor. KPSS şartı da bu süreçte meslek kodlarına ve alım yapılacak olan kurumlara göre değişiklik göstermektedir. Ekim ayı içerisinde yapılan değerlendirmeler sonrasında toplam 20 kamu kurum ve kuruluşunun personel alımı gerçekleştireceği belirtildi. Yapılacak olan personel alımlarının işçi ve memur statüsünde olması bekleniyor.

Hala başvurusu devam eden pek çok kamu kurum ve kuruluşu bulunuyor. Yapılacak olan toplam personel sayısının 8 bin 600 personel olacağı belirtildi. En fazla personel alımının gerçekleştirileceği kurumlar arasında Adalet Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı, Orman Genel Müdürlüğü ve bazı belediyeler olarak ifade edildi.

Hangi Kamu Kurumları Personel Alımı Yapacak?

Ekim ayı içerisinde pek çok kamu kurumunun personel alımı yapacağı belirtildi. Her bir kurum kendi içerisinde şartları ve aranılan departmanlarına göre farklı isteklerde bulunmaktadır. Ancak hala başvurusu devam eden kamu kurumu iş ilanları için toplam 8 bin 600 personel alımının gerçekleştirileceği belirtildi.

1- Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilanda farklı şekilde istihdam edilmek üzere işçi alımının gerçekleştirileceği belirtildi. Alımlar İŞKUR aracılığıyla yapılacak olup, 61 ilde aktif olarak alımların yapılacağı belirtildi.

2- Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı toplam 5 bin personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Bu süreçte başvuruların henüz başlamadığı ancak yayınlanan takvime göre 6 Ekim 2020 tarihinde başlamasının beklendiği açıklandı.

3- Düzce Belediyesi Personel Alımı

Düzce Belediyesi tarafından yapılan açıklamalarda personel alımı ilanının detaylarına yer verili. 20 kişilik ön lisans mezunu itfaiye eri alımı yapılacak. Yapılacak olan alımların KPSS puanıyla alınması ve en az 60 puan sınırlandırmasının olduğu ifade edildi. Düzce Belediyesi yapılacak olan alımlar için başvuru tarihlerini 2 ile 4 Kasım 2020 olarak belirledi.

4- Sakarya Büyükşehir Belediyesi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi alım yapılacak personelleri farklı kadrolarda istihdam etmeye hazırlanıyor. Bunun için 30 kişilik bir zabıta memuru alımının yanı sıra 10 kişilik bir itfaiye eri alımı yapılacak. Başvuruların başladığı ve hala devam ettiği belirtildi. Ancak başvurular için bugün son gün olduğunun altı çiziliyor.

5- Kırıkkale SYDV Personel Alımı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Kırıkkale'de bulunan ve bağlantılı olan Kırıkkale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı için memur alımı yapılacak. Memur başvuruları yarın itibariyle başlayacak ve son başvuru tarihinin 8 Ekim 2020 tarihinde son bulması bekleniyor.

6- Çüngüş Belediyesi Memur Alımı

Çüngüş Belediyesi tarafından yapılacak olan alımların bir ilk olduğu belirtildi. İlk defa atanmak üzere personel alımı yapılacağı belirtildi. Memur alımları için lisans mezunu olma şartı ve KPSS atanma şartlarının bulunması gerekiyor. Bununla birlikte KPSS sınavından en az 65 puan almış olmak da aranılan diğer bir kriter olarak açıklandı.

7- Kültür ve Turizm Bakanlığı İşçi Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı vermiş olduğu yeni bir ilanla birlikte geçici işçi alımı yapacağını duyurdu. Yapılacak alımlar için son başvuru tarihi 16 Ekim 2020 olarak açıklandı. İşçi alımları için 18 yaşını tamamlamış ve bakanlık tarafından belirtilen diğer şartlara uyum sağlamış olmak gerekmektedir.

8- Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü İstanbul'da istihdam edilmek üzere 400 bekçi alımı yapacağını duyurmuştu. Duyurunun yapılmasının ardından bekçi alımı için başvurular açıklandı. Yapılacak olan başvuruların ise en geç 6 Elim 2020 tarihinde son bulması planlanıyor.

9- KESGEB Alımları

kOSGEB tarafından güncel olan yeni bir personel alım ilanı yayınlandı. İlan şartlarına bakıldığı zaman KPSS 70 puan şartının arandığı ve alımların bu kriter çerçevesinde yapılacağı belirlendi. KOSGEB tarafından yayınlanan personel alımı ilanlarına son başvuru tarihi 9 Ekim 2020 olarak açıklandı.

10- Hazine ve Maliye Bakanlığı Personel Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde pek çok farklı departmanda görevlendirmek üzere personel alımı yapacağını açıkladı. Büro personeli, destek personeli, güvenlik personeli, tekniker olmak üzere alımlar yapılacak. Bu alımlarda KPSS şartının da arandığı belirtildi. 53 adet personel alımının başvurularının 5 ile 16 Ekim tarihleri arasında yapılması planlanıyor.

11- İzmir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapacak olan diğer kurumlar arasında yer alıyor. İzelman üzerinden yapılacak olan alımlar için 3 farklı meslek grubu üzerinden arayış devam ediyor. Başvuru için gerekli şartlar belediyenin internet adresinden yayınlandı.

12- Adnan Menderes Üniversitesi Personel Alımı

Adnan Menderes Üniversitesi farklı departmanlarda personel alımı yapacak. Yapılacak olan personellerin 60 hemşire, 3 sağlık teknikeri ve 11 diğer sağlık personeli olmak üzere farklı departmanlarda yapılması bekleniyor. Üniversite tarafından toplam 74 sağlık personeli alınacak. Başvurular, ilanın yayınlanmasından itibaren 15 gün boyunca açık olacak.

13- Antalya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri kadrosunda istihdam etmek üzere personel alımı yapacak. Toplam 100 kişinin istidam edilmesi bekleniyor. Belediye tarafından başvuruların açılması sonucunda son başvuru tarihi de 9 Ekim 2020 olarak açıklandı. İlanan başvuracak adayların KPSS sınavından en az 55 puan almaları gerekiyor.

14- Şarköy Belediyesi Personel Alımı

Şarköy Belediyesi tarafından açılan ilana göre alım yapılacak personellerin KPSS şartı ile işe alınmaları bekleniyor. Memur alımlarının başladığı açıklandı. Son başvuru tarihi ise 16 Ekim olarak açıklandı. Belediyenin sayfasında ilan detaylarına ve başvuru şartlarına yer verildi.

15- Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Personel Alımı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yapılan açıklama ve ilan edilen açık departman sonrasında toplam 30 adet güvenlik personelinin alınması bekleniyor. KPSS sınavından 60 puan alma şartıyla yapılan bu başvuruların 27 Ekim 2020 tarihinde başlaması bekleniyor.

16- Kayseri Üniversitesi Personel Alımı

Kayseri Üniversitesi sözleşmeli olmak kaydıyla personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. KPPS şartlı olacak alımlar için en az lise mezunu olma şartı getirilmektedir. Bunun dışında aşçı, bakım onarım personeli, hizmetli, bulaşıkçı ve servis elemanı olmak üzere toplamda 13 işçinin daha alınacağı belirtildi.

17- Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Personel Alımı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi hastanesi tarafından sözleşmeli olarak personel alımının yapılacağı belirtildi. Sözleşmeli olarak alınacak olan sağlık personeli sayısının 145 olduğu açıklandı. Başvuruların 22 Eylül 2020 tarihinde başladığı belirtilmişti. Başvuruların başladığı günden itibaren 15 günlük bir başvuru süreci bulunmaktadır.

18- Adalet Bakanlığı Personel Alımı

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan personel alımı heyecana neden olmuştu. Adalet Bakanlığı tarafından 1 Ekim ile 8 Ekim 2020 tarihleri arasında alım yapılacak toplam personel sayısının1200 olduğu belirtildi.

19- Adalet Bakanlığı Eski Personel Alım İlanı

Adalet Bakanlığı tarafından uzun zamandır beklenen ilanın yayınlanması pek çok kişiyi harekete geçirdi. Yazılı ve sözlü sınavlar sonucunda gerçekleştirilecek olan alımların 5 ve 9. dereceli kadrolar için 110 adetİcra Müdür ve İcra Müdürü Yardımcısı alınacak.

20- Sahil Güvenlik Komutanlığı İşçi Alımı

Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Onarım Destek Komutanlığı tarafından personel alımı yapılacak. Yapılacak alımların İŞKUR aracılığı ile yapılması bekleniyor. İlanın detaylarına bakıldığı zaman 28 Eylül 2020 tarihinde başlayacak olan başvuru sürecinin bugün son bulması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.