MEB bu şehirlere binlerce yeni personel alımı yapacak! İŞKUR, TYP, KPSS'siz güvenlik, temizlik görevlisi personel alımı tüm şartları!

MEB bu şehirlere binlerce yeni personel alımı yapacak! İŞKUR, TYP, KPSS'siz güvenlik, temizlik görevlisi personel alımı tüm şartları!

MEB tarafından binlerce yeni personel alımı yapılacak. Bazı şehirler için açılan yeni kadrolar adına aşağıda yer alan bilgilerle başvuru yapabilir ve bu başvurulara göre ilerleme kaydedebilirsiniz.

İŞKUR tarafından yapılan ve yeni bir kadro sahası ile ön plana çıkarılan çalışmalara baktığınız zaman Toplum Yararına Program olarak bilinen TYP dahilinde yeni işçi alımları yapılıyor. MEB okulların yüz yüze açılması ile ilgili kararları ön plana çıkarırken, güvenlik görevlisi ve hizmetli alımı ile ilgili de çalışmaların ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Milyonlarca kişinin beklediği MEB güvenlik güvenlisi kadroları için ve hizmetli kadroları için yeni ilanları 21 Eylül 2020 tarihinden önce açıklaması pek çok kişinin beklentisi dahilinde oluyor.

2020 yılı sonuna kadar yapılacak olan çalışmalar ile birlikte yeni alımların yapılacağını söyleyebiliriz. MEB tarafından gerçekleştirilecek olan yeni kadro çalışmaları ve sınav süreçleri hepimiz için önemli bir süreç yaratıyor. Bu yüzden MEB tarafından güvenlik görevlisi ve diğer sınav çalışmaları detayları hepimizle ilgili bir yenilik yaratıyor. 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren yapılacak olan yeni eğitim süreçleri için okullara gerekli olan hizmetlilerin bir an önce alınması bekleniyor. Son dakika iş ilanları ile ilgili bilgileri aşağıdan detaylı olarak görebilirsiniz! 

MEB KPSS’siz temizlik personeli alımı ve güvenlik görevlisi alımına ilişkin detaylar!


KPSS’siz atamalarda ne kadar maaş veriliyor ve ne kadar ödeme yapılıyor?

Söz konusu TYP programları dahilinde yapılan istihdam süreçlerinde asgari ücret veriliyor ve sosyal güvenlik primleri ödeniyor. Programla birlikte bireylerin seçimine göre 3 farklı yöntem ile gerçekleşecek bir düzenleme yapılmış oluyor. Noter kurası yöntemi ile yapılacak olan çalışmalarda 3 seçenekten birisi belirleniyor ve ona göre sgk üzerine bir çalışma yapılıyor.

KPSS’siz personel başvurusu ne zaman?

Genel olarak başvurular için 21 Eylül 2020 tarihinden önce net bir açıklama yapılacak ve bu konuyla ilgili en geç önümüzdeki hafta bir çalışma sunulacak. Adaylar için genellikle Malatya, Antalya, Düzce, Trabzon, Aydın, Sinop, Muğla, Burdur, Sakarya, Erzurum, Edirne, Osmaniye, Çankırı, Afyonkarahisar, Ardahan, Bursa, Çanakkale, Kahramanmaraş, Artvin, Kars, Amasya, Manisa, Batman, Kars, Çorum, Kilis, Hakkari şehirlerinde yer alan okullarda bir görevlendirme yapılacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.