TOKİ'den dar gelirli ailelere müjde! Aylık 395 lira taksitle çekilişsiz kurasız ev imkanı! TOKİ başvuruları nasıl yapılacak?

TOKİ'den dar gelirli ailelere müjde! Aylık 395 lira taksitle çekilişsiz kurasız ev imkanı! TOKİ başvuruları nasıl yapılacak?

TOKİ'den dar gelirli aileler için müjdeli haber verildi. 240 ay vadeli olmak şartıyla, TOKİ tarafından yapımı tamamlanan konutlardan aylık sadece 395 lira taksitle konut almak mümkün. İşte TOKİ uygun fiyatlı ev fırsatları!

TOKİ düzenli olarak yapımını tamamladığı konutlarla birlikte dar gelirli aileler için ev satışlarına devam ediyor. Günümüzde ev sahibi olmanın büyük bir hayal olduğu bu dönemde TOKİ sayesinde binlerce dar gelirli aile ev sahibi oldu. Bundan sonraki dönemde de dar ve orta gelirli ailelerin ev sahibi olmaları için uygun fiyatlı konut satışlarına devam ettikleri belirlendi.

TOKİ konut satış ve kura çekiliş ilanlarına resmi internet sitesi üzerinden yer veriyor. TOKİ tarafından uygun fiyatlı satışa çıkarılacak olan konutlar hakkında duyurularda bulundular. Çervre ve Şehircilik Bakanlığı'nın üzerinde bulunan Çorum Boğazkale ilçesinde yapımı gerçekleşen konutların dar gelirli ailelere satışının gerçekleştirilmesi için gerekli adımlar atıldı. Dar gelirli aileler için Çorum'da toplam 50 adet konut satışı gerçekleştirilecek. Vatandaşların satış işlemlerine dahil olabilmeleri için öncelikli olarak bir miktar peşinat ödemeleri gerekmektedir. Sonrasında ise kalan miktarı eşit taksitler eşliğinde ödemeye devam edebilirler.

TOKİ 2+1 Ev Satışlarına Başlıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından TOKİ tarafından yapımı tamamlanan konutların satışının gerçekleştirileceği müjdesi verildi. Konutların sayısı 50 olarak belirlendi. Daha sonraki etaplarda ise konut sayılarının artırılması planlanıyor. Uygun fiyattan satışa çıkarılacak olan 2 + 1 konutlar dar gelirli ailelere hitap ediyor.

TOKİ Hangi İllerde Konut Satışı Yapacak?

TOKİ tarafından yapımı devam eden konutların çalışmaları devam ederken, farklı illerde farklı özelliklerde ve fiyatlarda konut satışı devam ediyor. Bunlar arasında;

  • Samsun Vezirköprü'de 8 adet konut değerinin 256 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı açıklandı. Bunun yanı sıra belirlenecek olan taksit tutarı ise 1280 lira olarak açıklandı.
  • Sivas Merkez Yenimahalle ilçesinde 17 adet konut satışa sunulacak. Konutların değeri 146 bin liradan başlayacak. Taksit tutarı ise 610 lira olarak açıklandı.
  • Tokat Merkez Dedeli Mahallesi içerisinde toplam 27 adet konut satışa çıkarılacak. 165 bin liradan satışa çıkarılacak olan konutların, 31 Aralık tarihine kadar yapılacak olan başvurular çerçevesinde taksit ödemeleri 619 liradan başlayacak.
  • Ankara Mamak Gülseren Mahallesi çin 86 adet konut satışa çıkarılacak. 260 bin liradan satışa çıkarılacak olan konutların taksit tutarı da 1087 lira olarak belirlendi
  • Bingöl Merkez İnönü Mahallesi içerisinde 240 bin liradan toplam 1 adet konut satışa çıkarılacak. Taksit tutarı ise 1030 lira olarak açıklandı.
  • Denizli ve ilçelerinde satışa çıkarılan TOKİ evlerinin sayısı da 201 olarak açıklandı. 120 bin liradan satışa çıkarılacak olan konutlar için taksit tutarı da 420 lira oldu.

TOKİ Ev Başvuruları Nasıl Yapılır?

TOKİ'den ev sahibi olmak isteyen vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir. 18 yaşından büyük olan ve alt gelir grubunda olan herkes tarafından başvurular sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bunun için vergi sicil numarası ve kimlik yeterli olacaktır.

Anlaşmalı bankalar üzerinden belirli oranda peşinat ödedikten hemen sonra alınan tüm belgelerle TOKİ başvurusu yapılabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.