TOKİ'den görülmemiş fırsat! Çekilişsiz kurasız günde 14 liraya ev sahibi olma fırsatı! TOKİ satılık konut ilanları!

TOKİ'den görülmemiş fırsat! Çekilişsiz kurasız günde 14 liraya ev sahibi olma fırsatı! TOKİ satılık konut ilanları!

TOKİ tarafından sunulan ödeme kolaylıkları ve çeşitli imkanlar çerçevesinde pek çok dar gelirli aile ev sahibi oldu. TOKİ'de günlük 14 lira taksitle ev sahibi olma fırsatı!

Günümüzde ev sahibi olmanın zorlukları tartışılırken, dar gelirli ailelerin ev sahibi olmaları genellikle bir hayal olarak görülüyor. Bankaların konut kredi faizlerinde yapmış oldukları indirimlerin de bir bir yükseltilmesinin ardından vatandaş nasıl ucuz konut sahibi olabileceklerini araştırmaya başladılar.

Uygun fiyatlı konut denildiği zaman akla ilk olarak TOKİ'nin sunmuş olduğu fırsatlar yer alıyor. TOKİ'nin sunmuş olduğu fırsatlar sayesinde düşük gelir grubunda olan vatandaşlar da sorunsuz bi şekilde ev sahibi olmanın keyfini çıkarabiliyorlar. Peki TOKİ'den ev sahibi olmak için nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor.

Zaman zaman TOKİ tarafından çeşitli ilanlar yayınlanıyor. Bu ilanlarla birlikte en düşük konut fiyatı 117 bin lira olarak açıklandı. Ancak pek çok yerde yeni yapılan ve teslim edilecek olan bir konutun aynı fiyata bulunmasına neredeyse imkansız gözüyle bakılıyor. 117 bin liralık bir konut satışı sonrasında aylık taksit tutarı en az 390 lira olarak belirlenebilecek.

TOKİ'den 14 Lira Taksitle Konut Fırsatı!

TOKİ konutları genellikle başvurular arasında yapılan bir kura ya da çekiliş sonrasında belirleniyor. Tamamen şans üzerine kurulu olan bu satış sisteminin yanı sıra zaman zaman açılan çeşitli ilanlarda belirli bölgelerde kura ya da çekiliş olmaksızın açık artırma sistemi ile birlikte konut satışı gerçekleştirilebiliyor.

Son zamanlarda yeni bir konut ilanı daha yayınlandı. Yayınlanan ilanlar arasından en düşük konut fiyatının ise 117 bin lira olduğu açıklandı. Bu ilanın bulunduğu bölge ise Çorum Boğazkale Konut Projesi olarak ifade edildi.

Yayınlanan ilanlar çerçevesinde aylık en düşük 390 lira taksit imkanının sunulmasının ardından ev için verilecek olan peşinat tutarı da 14 bin lira olarak açıklandı.

TOKİ Nasıl Ödeme Kolaylığı Sunuyor?

Asgari ücretli bir çalışanın günümüz şartlarında en sahibi olmasına neredeyse imkansız gözüyle bakılırken, TOKİ tarafından sunulan imkanlar ve ödeme kolaylıkları ile pek çok dar gelirli ailenin ev sahibi olduğu belirlendi. Peşinat ödemeleri ise sağlanan kolaylığa bağlı olarak yüzde 10 ile yüzde 25 oranında değişiklik gösteriyor.

Konutun türüne bağlı taksit seçenekleri de değişiklik gösteriyor. En düşük 120 ay olmak şartıyla 240 aya kadar taksit seçeneğinin sunulduğunun altı çizildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.