Korona virüse karşı bin 200 okul dezenfekte edildi

Korona virüse karşı bin 200 okul dezenfekte edildi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından, kent genelinde bin 200 okul dezenfekte edildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından, kent genelinde bin 200 okul dezenfekte edildi.

Yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında aşamalı olarak başlatılan 2020-2021 eğitim öğretim yılı öncesi Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde ilçe ve kırsal mahallelerdeki bin 200 okulda dezenfekte ve ilaçlama çalışması yaptı. Bu kapsamda öğrencilerin sıklıkla kullandığı sınıf, lavabo, kapı ve pencere kolları, koridor, oturma mekanları gibi alanlar dezenfekte edildi. Mardin Sağlık Müdürü ve Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Uzm. Dr. Saffet Yavuz, Büyükşehir Belediyesi olarak salgının ilk çıktığı günden buyana dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarını ara vermeden sürdürdüklerini belirtti. Kademeli olarak başlatılan 2020-2021 yılı eğitim öğretim yılı için tüm okullarda dezenfekte çalışmalarını tamamladıklarını belirten Uzm. Dr. Yavuz, "Öğrencilerimizin sağlıklı, temiz ve hijyenik bir ortamda eğitim öğretim hayatlarına devam etmeleri için Mardin merkez, ilçe ve kırsaldaki tüm anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve liseler açılacakmış gibi dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarını başlatmıştık. Büyükşehir Belediyesi olarak bu okullarımızda hem korona virüs hem de normal haşereye karşı ilaçlama çalışmalarını bitirdik. Bundan sonra gelen talepler doğrultusunda yine okullarda dezenfekte çalışmalarına devam edeceğiz" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.