Whatsapp'a Bir Yenilik Daha Geldi

Whatsapp'a Bir Yenilik Daha Geldi

WhatsApp yayınladığı yeni bir özellik ile birlikte yalan haberlerin önüne geçmeye çalışacak. İletişim devi olarak bilinen Whatsapp'ın son güncellemesi büyük ilgi gördü.

En sevilen mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a yeni bir özellik geldi. Buna göre kullanıcılar uygulama içinde tek tıklama ile mesajı Web’de aratabilecek. Bu özellikle birlikte WhatsApp gruplarında yayılan yalan haberlerin önüne geçilmesi ümit edilior.

WhatsApp'a mesajların tek tıklamayla Web'de aratılmasını sağlayan yeni bir özellik dahil edildi. Bu özellik sayesinde WhatsApp gruplarından yayılan yalan haberlerin önüne geçilmek isteniyor. Bu sayede gerçekle ilgisi olmayan yalan yanlış bilgilerin yayılmasına engel olunabilecek.

Mesajlarla ilgili daha önce iletilme simgesi olarak çift ok ekleyen mesajlaşma devi, bu kez mesajların yanına büyüteç simgesini ekledi. Hayatımıza giren bu yenilikle birlikte, iletilen mesajların tek tıkla internet üzerinde aratılması da sağlanmış oldu.

Web’de arama özelliği an itibari ile ABD, Brezilya, İngiltere, İrlanda, İspanya, İtalya ve Meksika’da kullanıma sunuldu. Android, iOS ve WhatsApp Web için WhatsApp’ın güncellenmesi ve en güncel sürümüyle birlikte kullanıması gerekiyor. 

Oldukça yeni olan Web'de arama özelliğinin önümüzdeki günlerde yeni bir güncelleme ile diğer dünya ülkelerinde de kullanıma açılması bekleniyor.

WhatsApp'ta yenilikler konusunda durmak bilmiyor. Geçmişte yeni özelliklerin uygulamaya geç dahil edilmesi ve hatta rakipleri kadar hızlı hareket etmemesi noktasında eleştirilen WhatsApp, pandemi dönemi ile birlikte güncelleme politikasını adeta yenilemiş gibi. Mesajlaşmanın en popüler uygulaması olan WhatsApp, eskiden olduğundan çok daha hızlı şekilde yeni özellikleri entegre ediyor gibi görünüyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.