Türk Telekom, Vodafone, Turkcell bedava internet kampanyasından nasıl yararlanılır? 6GB bedava internet nasıl alınır?

Türk Telekom, Vodafone, Turkcell bedava internet kampanyasından nasıl yararlanılır? 6GB bedava internet nasıl alınır?

Eğitimde fırsat eşitsizliğinin engellenmesi için Ulaştırma Bakanı tarafından yapılan bir toplantı sonrasında Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell tarafından bedava internet kampanyası müjdesi verildi.

Son dakikaKoronavirüs salgınından en fazla etkilenen süreçlerden birisi eğitim oldu. Bu süreçte uzun bir süredir eğitim uzaktan gerçekleştiriliyor. Eğitimin gerçekleştirilmesi ve öğrenciler ile öğretmenler arasında bir iletişimin sağlanması için internet bağlantısı gerekiyor. Ancak internet bağlantısına erişim konusunda maddi açıdan sorun yaşayan pek çok kişi bulunuyor.

Pek çok öğrencinin eşit eğitim fırsatından yararlanamaması üzerine bir adım atıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu konu hakkında açıklamalarda bulundu. Yeni bir adım atarken uzaktan eğitimde öğrencilere destek olabilmek için bedava internet müjdesi verildi.

Uzaktan eğitim bağlantısı ile birlikte pek çok öğrencinin eğitim fırsatlarından yararlanmaları bekleniyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bunun üzerine bir açıklamada bulundu ve telefon operatörleri ile yaptığı görüşme sonrasında aylık bedaca internet desteğini duyurdu.

Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell Bedava İnternet Kampanyası Detayları

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamanın ardından heyecanla bedava internet kampanyasının detayları beklenmeye başladı. Toplantının henüz yeni yapılması ve kararın çok yeni olmasından dolayı süreç hakkında detaylar belli olmadı.

Eba üzerinden kullanılması, uzaktan eğitime destek verilmesi için nasıl bir çalışmanın yapılacağı ve bundan sonraki süreçte de desteklerin devam edip etmeyeceği merak ediliyor. Bu konuda üç telefon operatörünün de açıklama yapması bekleniyor.

Genel olarak zaman zaman düzenlenen bedava internet kampanyaları kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş olan sistemlerdir. Yapılan görüşmenin ardından bedava internet kampanyasının detaylarının açıklanması bekleniyor.

Ulaştırma Bakanı Detayları Açıklayacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı tarafından hem altyapının güçlendirilmesi hem de yeni stratejilerin belirlenmesi için birtakım iyileştirmelerin yapılması bekleniyordu. Üç telefon operatörü tarafından öğrencilere aylık 6GB bedava internet verilecek. Bu sayede eğitimde yaşanan bazı eşitsizlik sorunlarının da engellenmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.