Halkbank'ın Personel Alımı İçin Adayların Sınav Yerleri Açıklandı

Halkbank'ın Personel Alımı İçin Adayların Sınav Yerleri Açıklandı

18 farklı merkezde uygulanacak olan sınavın sonucuna göre müfettiş yardımcısı, bilgi teknolojileri müfettiş yardımcısı, bilgi teknolojileri iç kontrolör yardımcısı, iç kontrolör ve uzman yardımcısı, banko hizmetleri asistanı bölümleri için alımlar gerçekleştirilecek.

Adaylar sınav giriş yerlerinde yer alan merkezlere giderek, Halkbank sınav giriş belgeleri ile birlikte 8 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleşecek olan sınava katılım sağlayabilecekler. Sınavın bitiminde yapılacak alımlar için her ilde bulunan ihtiyaç sayısının 4 katı kadar aday önce mülakat aşamasına çağırılacak.

Halkbank Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Halk Bankası personel alımı sınavları 8 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleşecek. Sınavın gerçekleşeceği merkezlerin bulunduğu iller alfabetik sıralama ile şöyle: Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Balıkesir, Çorum, Denizli, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Muğla, Samsun, Tekirdağ ve Trabzon.

Halkbank Sınav Yerleri Nasıl Öğrenilir?

Sınava girmeye hak kazanan adaylar sınav yeri ve saatini bildirir nitelikte olan sınav giriş belgesini 7 Ağustos’tan önce https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet adresinden elektronik posta ve aday şifresi girmek sureti ile alabilecekler.

Adayların sınava girebilmesi için ‘Sınav Giriş Belgesi’ nin yanı sıra üzerinde hiçbir değişiklik yapılmamış ve üzerindeki bilgilerden tereddüt duyulmayan aynı zamanda fotoğrafları ile tanınmalarına engel teşkil etmeyecek özellikte fotoğraflı nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Ayrıca üzerinde TC Kimlik numarası içeren sürücü belgeleri veya geçerlilik süresi devam eden pasaportlar da sınava giriş için kabul edilen belgeler arasında olacak. İlaveten Sınav Giriş Belgesi e-posta yolu ile gönderilmeyecek.

Sınav Geçme Puanı Kaç Olacak?

Yazılı sınav ‘Genel Yetenek Testi' bölümünden oluşacak ve Genel yetenek puanı (60) ve daha üzerinde olan adaylar başarılı kabul edilecek. Ancak 60 puan ve üstünde yer alan çok sayıda öğrenci olabileceğinden en yüksek puanlı adaydan başlamak sureti ile, alım yapılacak her bir şehir için ihtiyaç olan adaylardan 4 katı aday (son adayla aynı puanı alan adaylar dahil) mülakata çağırılacak ve mülakata göre kazananlar belirlenmiş olacaktır.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.