İlkokul, Ortaokul, Lise öğrencileri için karar verildi! 12 Ekim tarihinde hangi sınıflar eğitime başlayacak? Okullar ne zaman açılacak? Velileri ve öğrencileri heyecanlandıran açıklama...

İlkokul, Ortaokul, Lise öğrencileri için karar verildi! 12 Ekim tarihinde hangi sınıflar eğitime başlayacak? Okullar ne zaman açılacak? Velileri ve öğrencileri heyecanlandıran açıklama...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamaların ardından öğrencilerin ve velilerin büyük bir heyecanla bekledikleri yüz yüze eğitim açıklaması geldi. 12 Ekim tarihinde okullar açılacak mı? Hangi sınıflar eğitime başlayacak?

Koronavirüs salgını pek çok alanı olumsuz etkilediği gibi eğitimleri de olumsuz etkiledi. Salgının yayılmasını engellemek için eğitime ara verilmişti. Uzun zamandır eğitimlerin online olarak yapılması endişelere neden olmuştu. Eğitimin verimsiz geçtiğinin ifade edilmesi ve bu konuda farklı görüşlerin ortaya çıkmasının ardından yüz yüze eğitimlerin başlaması için yeni bir düzenlemenin yapılması bekleniyordu.

Koronavirüs salgını nedeniyle eğitimin yeniden düzenlenmesi, tehlikenin en az seviyeye indirilmesi için birtakım çalışmaların yapılması bekleniyordu. Kısa bir süre önce eğitimin yüz yüze yapılmasının gerekli olduğu sınıflar için alınan çeşitli önlemlerle birlikte tüm öğrenciler için yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı merak ediliyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı bir son dakika açıklamasının ardından okulları açılıp açılmayacağı, yüz yüze eğitimin nası başlayacağı konusunda bir açıklama yaptı. Bu açıklamanın ardından merak edilen sorular yanıt buldu. Okullar ne zaman açılacak? 12 Ekim tarihinde yüz yüze eğitim hangi sınıflarda başlayacak?

Veliler tarafından da öğrencilerin ne zaman okula başlayacakları merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 12 Ekim Pazartesi günü tüm ilkokulların, köy okullarının 8. ve 12. sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitime başlayacağı müjdesi verildi.

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Milyonlarca kişi tarafından uzun zamandır beklenen eğitim açıklaması sonunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapıldı. Açıklamalarında 'Okullarımız sonunda açılıyor. Pek çok öğrenci için buluşmak için çok heyecanlıyız.İlkokulların tamamı, 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz ile köy okullarımız için sonunda yüz yüze eğitim başlıyor' ifadelerini kullandı.

Yüz Yüze Eğitim Nasıl Yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan okulların açılması hakkında detaylar verdi. Hangi sınıfların okula başlayacağı ve eğitimin tam olarak hangi şartlara bağlı olarak gerçekleştireceğini belirtti.

Yeni dönemde 1. 2. 3. 4. sınıflarda yüz yüze eğitim başlatıyoruz. Ardından 8. ve 12. sınıf öğrencileri içinde bazı kurallar çerçevesinde yüz yüze eğitime geçilecek. Yapılan değerlendirmelerde önlem alındığı takdirde herhangi bir riskin olmadığı belirtildi. Yüz yüze eğitimlerin 12 Ekim'de başlamasının ardından diğer sınıflar içinde bir değerlendirme yapılacak. Okula gidecek olan öğrencilerin ve velilerin önlemleri elden bırakmamaları için gerekli uyarılar yapılıyor.

Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için 500 bin öğrenciye ücretsiz tablet ve bilgisayar dağıtımı yapılacağının da altı çizildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.