Dolar Yeni Haftaya Nasıl Başladı? Doların Yükselişi Devam Edecek Mi?

Dolar Yeni Haftaya Nasıl Başladı? Doların Yükselişi Devam Edecek Mi?

Son zamanlarda dolar fiyatlarında meydana gelen yükseliş yatırımcıları ve vatandaşları endişelendirmeye devam ediyor. Bu süreçte doların yeni haftadaki durumu da merak ediliyor. Dolar yeni haftaya nasıl başladı?

Son zamanlarda döviz kurunda meydana gelen yükseliş vatandaşı endişelendirmeye devam ediyor. Döviz kuru karşısında Türk Lirasının değer kaybetmesi de bu endişeleri tetiklemeye devam ediyor. Son zamanlarda küresel piyasalarda dolar fiyatlarını etkileyen gelişmeler arka arkaya yaşanmaya başladı. Koronavirüs salgınında ikinci dalga paniğinin yaşanması ve küresel ekonominin bu süreçten olumsuz etkilenmesi endişelere neden olmuştu. Ardından Beyrut’ta meydana gelen korkunç patlama da döviz dolar fiyatlarını derinden etkiledi.

Yaşanan gelişmeler ve rekor kıran dolar fiyatları tüm vatandaşlar tarafından günlük olarak takip ediliyor. Dolara yatırım yapmak isteyen vatandaşlar tarafından da piyasalar yakından takip ediliyor. Uzmanlar tarafından yapılan doların yükselişinin devam edeceğine yönelik açıklamalar son zamanlarda vatandaşı daha fazla heyecanlandırdı. Peki dolar bundan sonraki süreçte yükselecek mi?

Dolar Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

Dolar ve Euro fiyatlarında meydana gelen yükseliş endişeye neden olmuştu. Türk lirasının değer kaybetmiş olması Merkez Bankası’nı harekete geçirdi. Son olarak döviz piyasasında sakinliğin yaşanması için likidite hamlesi ile destek olmak istedi. Bu hamlenin nasıl bir etki sağladığı merak konusu haline gelmişti.

Geçtiğimiz hafta piyasaların son işlem gününde dolar fiyatları 7.27 lira seviyelerinden haftayı kapatmıştı. Euro fiyatları ise 8.64 lira seviyelerinden haftayı sonlandırmıştı. Şimdilerde ise dolar ve Euro fiyatlarının güne nasıl başladığı merak ediliyor.

Doların geçtiğimiz hafta yaşamış olduğu büyük hareketlilik endişeye neden oldu. Yeni haftada döviz fiyatlarında yeniden yukarı yönlü bir ivme meydana geldi. Dolar güne 7.29 lira seviyelerinden başladı. Euro da dikey yönde ilerlemeye devam ediyor. Bu süreçte 8.64 liradan güne başladığı belirlendi. Uzmanlar tarafından yapılan tahminler çerçevesinde dolar kurunun bundan sonraki süreçte de devam etmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.