Mustafa Alpay Kimdir? Mustafa Alpay'ın Geçmişi ve Kariyeri

Mustafa Alpay Kimdir? Mustafa Alpay'ın Geçmişi ve Kariyeri

Türkiye’nin başarılı genç girişimcileri arasında gösterilen Mustafa Alpay, Zonguldak Fen Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunudur. 2005 yılında üniversite eğitimini tamamlayan Alpay, e-ticaret sektöründe başarılı projelere imza attıktan sonra 2017’de Bitlo kripto para borsasını kurmuştur.

Türkiye’nin başarılı genç girişimcileri arasında gösterilen Mustafa Alpay, Zonguldak Fen Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunudur. 2005 yılında üniversite eğitimini tamamlayan Alpay, e-ticaret sektöründe başarılı projelere imza attıktan sonra 2017’de Bitlo kripto para borsasını kurmuştur.

Bugün 100’ün üzerinde kripto para biriminin sergilendiği Bitlo ile beraber Mustafa Alpay, Türk kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden biri sayılmaktadır.

Mustafa Alpay’ın İş Yaşamı

Mustafa Alpay, 2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra çeşitli e-ticaret siteleri kurarak iş hayatına adım atmıştır. Alpay, 2008 yılında çevrimiçi soybilim platformu MyHeritage’da ülke yöneticiliği (country manager) görevine getirilmiştir. Aynı yıl kendi şirketi İmovasyon’u kuran genç iş insanı, 2009’da tamamen İmovasyon’a odaklanmak için MyHeritage’daki işinden ayrılmıştır.

b5570c0a-978c-4ff1-b631-a0595dbffc93.jpg

İmovasyon

Mustafa Alpay’ın ilk şirketi olan İmovasyon, e-ticaret sektöründe internet reklamcılığı, internet yayıncılığı, danışmanlık gibi hizmetler sunmaktadır. İmovasyon bünyesinde faaliyet gösteren birçok içerik sitesi ve e-ticaret sitesi de bulunmaktadır.

Mustafa Alpay’ın kurucusu olduğu İmovasyon, kısa sürede büyüyerek e-ticaret alanında etkili şirketler arasına girmiştir.

SEM SEO

Mustafa Alpay, 2013 yılında ilk İmovasyon iştiraki olan SEM SEO şirketini kurmuştur. İmovasyon bünyesinde faaliyet gösteren SEM SEO, müşterilerine arama motoru optimizasyonu ve arama motoru pazarlaması hizmeti sunmaktadır. SEM SEO, içerik pazarlama ve mobil pazarlama alanlarında da hizmet vermektedir.

Kobisi

Mustafa Alpay, girişimlerini SEM SEO’nun ardından 2015 yılında kurduğu Kobisi ile devam ettirmiştir. Kobisi de SEM SEO gibi bir İmovasyon iştirakidir. “Türkiye’nin en kolay e-ticaret sitesi platformu” mottosuyla yola çıkan Kobisi, bugüne kadar on binlerce satışa imza atmıştır. Kobisi, herkesin kolayca kendi e-ticaret sitesini oluşturabilmesine olanak sağlar. Bugün Kobisi, her biri Google sertifikalı uzmanlardan oluşan 20 kişilik ekibiyle müşterilerine destek olmayı sürdürmektedir.

e3608b76-d850-4638-8f77-216365c4ac48.jpg

Bitlo

Uzun yıllar kripto para teknolojisiyle yakından ilgilenen Mustafa Alpay, 2017 yılında Hakan Baş ile birlikte Bitlo kripto varlık platformunu kurmuştur. Halen Bitlo Yönetim Kurulu Başkanı (CEO) olarak görev yapan Alpay, Bitlo’da Türk yatırımcıların kolaylıkla kripto para alıp satmasını sağlamayı ve kripto para ekosistemine destek olmayı amaçlamaktadır.

Bugün Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil 80’in üzerinde kripto para birimini listeleyen Bitlo, yenilikçi ürünlerle de dikkat çekmektedir. Token Teknoloji A.Ş.’nin çıkardığı ve Bitlo’da listelenen, Gram Gold (GRAMG) ve Gram Silver (GRAMS) gibi rezerv token’ler ile Token10, Token25 gibi sepet token’ler, Türk yatırımcıların hizmetine sunulmaktadır.

GRAMG ve GRAMS, gram altına ve gram gümüşe endeksli stablecoin’lerdir. Yatırımcılar GRAMG ile kripto altın, GRAMS ile kripto gümüş yatırımı yapabilir. Sepet token’ler ise yatırımcıların tek token üzerinden kripto para portföyü yönetmesine olanak tanır.

Mustafa Alpay, halen Bitlo CEO görevini sürdürmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.