Gür Kaşlara Sahip Olun! İşte Sağlıklı Kaş Rehberi!

Gür Kaşlara Sahip Olun! İşte Sağlıklı Kaş Rehberi!

Gür ve sağlıklı kaşlar güzellik salonuna gitmeden de elde edilebiliyor. Seyrek ve boşluklu kaşların nasıl gür hale getirilebileceğine dair kaş rehberimiz…

Son dönemlerin modası doğal ve gür kaşlara sahip olmak artık daha kolay! Seyrek kaşların nasıl uzatılacağı, kaş aralarındaki boşlukların nasıl giderileceği veya hangi yağların kaşlara iyi geldiğini kaş rehberimizden öğrenebilirsiniz.

Seyrek Kaşları Uzatmanın En Kolay Yolu

Kalın, gür kaşlara sahip olmanın ve seyrek kaşları uzatabilmenin en kolay yolu her gece yatmadan önce kaş yağı kullanmaktır. Yatmadan önce yapacağınız bu işlem gece boyunca kaşlarınızı güçlendirecek ve hızlı bir şekilde uzamasını sağlayacaktır. Ayrıca tatlı badem ve biberiye gibi yağları düzenli kullanmak kaşlarda belirgin sonuçlara varmanızı sağlayacaktır.

İnce Kaşları Kalınlaştırma

İnce kaşların sebebi genellikle doğru şekillendirilmeyen kaş alım işlemleridir. Bunun için kaşlarınızı doğru şekillendirmeli ve kaşınızda gereksiz alımlar yapmamalısınız. Ayrıca kaşlarınıza süreceğiniz güçlendirici veya hacim kazandıran pomadlar kullanabilirsiniz. Böylece kalın kaş yapısına sahip olabilirsiniz.

Kaş Şekillendirmede Tüyolar

Kaşlar gözleri ön plana çıkaran ve koruyan bir yapıya sahiptir. Yüz güzelliğini tamamlamak için kaşların doğru şekillendirilmesi gerekir. Kaşınızı şekillendirirken kaşınızın nerede başlaması gerektiğini belirlemelisiniz. Bunun için burun yanından yukarı doğru kalem yardımıyla ölçü aldığınızda kaşınızın başlaması gereken yeri bulmuş olursunuz. Ardından kalemin ucunu irisinizin hizasında burnunuzdan ayırmadan döndürün. Bu nokta sizin kaş kemerinizdir. Daha sonra kaşınızın nerede bitmesi gerektiğini bulma için ise kalemi gözünüzün dışına kadar döndürün. Bu işlemlerle kaşınızın alması gereken şekli belirlemiş olursunuz.

Kaş Boşluklarını Doldurma

Seyrek kaşlara sahip olan kadınlar sürekli kaşlarının arasındaki boşluklardan şikâyet ederler. Bunun için bir kaş kalemi ile seyrek alanları yukarı doğru küçük vuruşlarla doldurun. Kaş sonunu doldurduktan sonra kaş kalınlığınızı yüzünüzün şekline göre ayarlayabilirsiniz.

Cilt Tipinize Uygun Kaş Kalemi Seçin

Kuru bir cilde sahipseniz jel kaş kalemleri ile güçlü ve belirgin kaşlar elde edebilirsiniz. Yağlı cilt tipine sahip iseniz ter ve neme dayanıklı, güçlü görünüm veren kaş kalemlerini tercih etmelisiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.