Bankalardan konut kredisinde vatandaşları üzen hamle! HSBC, ING ve Yapı Kredi bankası konut kredi faiz oranlarında şok oran!

Bankalardan konut kredisinde vatandaşları üzen hamle! HSBC, ING ve Yapı Kredi bankası konut kredi faiz oranlarında şok oran!

Bankalar birer birer konut kredi kampanyalarını güncellemeye başladılar. HSBC, Yapı Kredi ve ING banka konut kredi faiz oranları ne kadar oldu?

Son dakikaKoronavirüs salgını sonrasında normalleşme sürecine destek vermek için bankalarda taşın altına ellerini koymuşlardı. İlk olarak kamu bankalarının atmış oldukları bu adım karşısında tarihi seviyelere kadar düşürülen konut kredilerine özel bankalardan da yanıt gelmeye başladı. Bunun üzerine pek çok vatandaş daha önce görmedikleri bu kredi imkanlarından yararlanmak için adım attılar.

Konut kredi faiz oranlarının ne kadar süreyle düşük seviyede kalacağı merak edilirken, salgında vaka sayılarının yeniden yükselmeye başlaması, ekonomide yeniden belirsizlik endişesinin gündeme gelmesi ve bununla birlikte bankaların artık vatandaşlara kredi vermek konusunda sanıldığı kadar istekli olmamaları nedeniyle kredi faiz oranlarında yeniden ciddi bir yükseliş yaşandı.

Daha önceleri kademeli olarak yaşanan bu yükselişin şimdilerde ciddi boyutlara ulaştığı, hem kamu hem de özel bankaların konut kredi faiz oranlarında büyük bir deprem yaşandığı tespit edildi.

Konut Kredisi Faiz Oranlarında Deprem!

Pek çok vatandaşın yeniden ev alma hayalleri kurmuş olduğu konut kredisi faiz oranları için pek çok bankanın sunmuş oldukları imkanlar araştırılıyor. Güncel özel banka konut kredisi kampanyaları arasında Yapı Kredi ING Bank ve HSBC ön plana çıkıyor. Son zamanlarda hızla yükselmeye devam eden konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu? Hangi bankanın konut kredi faiz oranı en düşük?

HSBC, Yapı Kredi ve ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranları!

Eylül ayının en güncel konut kredisi kampanyaları ve faiz oranlarını sizler için araştırdık. Özel bankalar arasında ING Bank konut kredisi faiz oranının yüzde 1.24 olduğu açıklandı. 100.000 TL üzerinden yapılan değerlendirme sonrasında aylık taksit tutarı 1606 olurken, toplam krediyi geri ödeme oranı ise 184.389 lira olarak açıklandı.

Yapı Kredi bankası tarafından sunulan konut kredisi oranı yüzde 1.35 olarak açıklandı. 100.000 lira kredi çeken bir vatandaş aylık 1687 lira tutarında bir geri ödeme ile toplam 204 bin 158 lira ödeme yapabiliyor.

HSBC konut kredisi faiz oranları da 120 ay vadeli olmak şartıyla 100.000 TL üzerinden aylık faiz oranı yüzde1.55 olarak belirlendi. Aylık ödeme oranı ise 1840 lira olarak açıklandı. Toplam ödenecek borç tutarı ise 22 bin 796 lira oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.