Shiba (SHIB) %12 Değer Kaybetti: Nedeni Nedir ?

Shiba (SHIB) %12 Değer Kaybetti: Nedeni Nedir ?

Coinbase Pro borasası, geride bıraktığımız ünlerde Shiba Inu (SHIB) tokenini borsasında listeleyeceğini resmi olarak duıyurmuştu. Ancak söz konusu listelenmede gecikme yaşandı.

Coinbase Pro borsası en güvenilir ve en büyük borsaların arasında yer alıyor. 15 Haziran salı günü Coinbase tarafından yapılan açıklamada Shiba (SHIB) tokenini borsasında listeleyeceğini resmi bir şekilde duyurdu ve bu durum token fiyatında önemli bir yükselişe etki etmişti. Fakat listelenmeye yakın bazı teknik sıkıntılardan dolayı gecikme yaşandı ve SHIB fiyatı aşağı yönlü harekete geçti.

Coinbase Pro platformuna USDT (Tether) eklendi! - Hardware Plus - HWP

Shiba (SHIB) listeleme sorunu yaşandı

Coinbase Pro'da yapılan açıklamada "SHIB'in Coinbase Por'da listelenmesini geçici olarak bir süre geciktirecek teknik sorunlar yaşanıyor. SHIB mevduatlarını devre dışı bırakmak zorundayız; para çekme işlemleri hala devam etmekte" dedi. SHIB'in fiyatı söz konusu açıklamayı takip eden 24 saat içerisinde yüzde 12 oranında gerileme görüldü.

Dogecoin'in katili' Shiba Coin'e büyük rağbet - Sputnik Türkiye

Coinbase'de listelenme haberlerinin coin veya token fiyatında büyük bir etki yarattığını biliyor ve görüyoruz. "Coinbase etkisi" adı ile anılan bu durum, Messari tarafından yapılmış araştırmaya göre, kripto paranın fiyatında yaklaşık beş gün içerisinde yüzde 29'luk bir artış yaşanmasına olanak sağlıyor. Borsanın "gelişmiş ticaret" eklentisi olan Coinbase Pro'daki bir listeleme duyurusu dahi ana platformu kadar geniş bir kullanıcı sayısına ulaşmasa bile büyük oranda etki gösteriyor.

Coinbase'in Shiba (SHIB)'ya etkisi

Salı günü Shiba fiyatının yalnızca üç saat içerisinde yüzde 26 seviyesinde artmasını açıklar nitelikte. SHIB, o gün 0.00000723 USD'den 0.00000912 USD'ye hızlı bir şekilde fırlamıştı. Yazı yazılan zamanda ise 0.000008 USD'nin altında işlem görüyor.

 

Editör
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.