Alman Devi Volkswagen İlk Yarı Zararıyla Dikkat Çekti!

Alman Devi Volkswagen İlk Yarı Zararıyla Dikkat Çekti!

Alman otomobil devi Volkswagen yılın ikinci yarısında satışların atmasıyla birlikte ilk yarı zararını açıkladı. Pandemi nedeniyle otomotiv sektöründe yaşanan daralma ünlü araç devini de olumsuz etkiledi. Yapılan teslimat sayısı ve zarar miktarı açıklandı.

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almışken iş hayatında bazı sektörleri temelinden sarstı. Pandemi sürecinde özellikle otomotiv sektörü çarkların en fazla yavaşladığı sektörlerden birisi oldu. Alınan önlemler ve bu süreçte gerçekleşen kısıtlamalar tüm dünyada otomotiv fabrikalarının bir süre kapanmasına neden oldu.

Yaklaşık 3 ay kapalı kalan otomobil fabrikaları sektörde ciddi bir daralmaya neden oldu. Sonrasında tedbirlerle birlikte yeniden açılmasına ve kademeli olarak üretimin devam etmesine rağmen verilen birkaç aylık ara otomobil firmaları için ciddi bir kayıp olarak değerlendirildi. Bu kayıp pek çok firmanın zarar açıklamasına neden oldu.

Şimdilerde sıfır araç almak isteyen vatandaşların birkaç aylık bekleme listesine girmeleri bekleniyor. Bu durum ise özellikle fabrikaların kapalı olduğu ve üretimin yapılmadığı süreçte gerçekleşen bir durum olarak ifade ediliyor.

Almanya’da Otomotiv Sektörü Toparlamaya Başladı!

Otomotiv sektörü denildiği zaman parmakla gösterilen ve pek çok dev araç firmasına ev sahipliği yapan Almanya pandemi sürecinden oldukça olumsuz etkilenen ülkelerden birisi olmuştu. Şimdilerde ise Almanya’da salgında normalleşme adımlarının atılmasından bugüne kadar geçen süreç içerisinde ciddi bir toparlanmanın yaşandığı belirlendi.

Volkswagen İlk Yarı Yıl Zararını Açıkladı!

Alman otomobil devi olarak gösterilen ve bünyesinde pek çok markayı bulunduran üretici 2020 yılı ilk yarı yıl sonuçlarını açıkladı. Bu süreç içerisinde 2020 satışları için bazı bölgelerde olumlu sonuçlar alınmış ve toparlanma ile birlikte umut verici süreç başlamış olmasına rağmen 2019 yılı ile karşılaştırması yapıldığı zaman satışların çok daha düşük olması bekleniyor.

Marka tarafından yapılan açıklamalarda ilk yarı yıl içerisinde 800 milyon Euro değerinde opsiyonel olarak değerlendirilen bir kayıp açıklandı. 2020 yılının ilk yarı yılında pandemi sürecinin etkisi ile birlikte teslimat oranlarında yüzde 27.4 oranında bir düşüş meydana geldi. Bunun sonucunda teslimat sayısı 3.9 milyon olarak açıklandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.