Renault, Fiat, Opel ikinci el araç fiyatları! İkinci el araç fiyatları düşecek mi?

Renault, Fiat, Opel ikinci el araç fiyatları! İkinci el araç fiyatları düşecek mi?

İkinci el araç piyasasında yaşanan yükseliş sektörü ve vatandaşları derinden etkilerken bu süreçte Renault, Fiat ve Opel'de de ikinci el araç fiyatları merak konusu oldu.

Pandemi nedeniyle ikinci el araç fiyatlarında meydana gelen değişim araç almak için plan yapan pek çok vatandaş durumdan olumsuz anlamda etkilenmişti. Son zamanlarda vatandaşlar tarafından ikinci el araç fiyatları da araştırılmaya devam ediyor. Özellikle bilindik markalar olarak ifade edilen Renault, Fiat ve Opel gibi markaların ikinci el araç fiyatları daha gözde araçlar arasında yer aldığı için araştırılıyor.

Araştırma aracını satmak ya da yeni araç satın almak isteyen kişileri oldukça etkiliyor. ÖTV düzenlemesinin yapılmasının ardından araç fiyatlarında bir değişiklik yapıldı. Peki bu süreçte ikinci el araç fiyatlarında son durum ne? İkinci el araç fiyatları düşecek mi?

İkinci El Araçlara İlgi Azaldı!

Salgın sonrası ikinci el araç fiyatlarında büyük bir değişim meydana gelmişti. Ancak son zamanlarda ikinci el araç satışlarında sektörü de olumsuz etkileyen bir durgunluk yaşanmaya başladı. Bu durum hem fiyatların yüksek olmasından hem de piyasada istenilen türde bir aracın bulunmamasından kaynaklanıyor.

Bayilerde gelen araçların bekletilmesi ve sonucunda da değerlenmesi sonucunda ederinden daha fazla bir fiyata satılması gibi durumlar söz konusu. Bununla birlikte sıfır araç üretiminde de bir sıkıntının söz konusu olması nedeniyle pek çok vatandaş ikinci el araca yönelmişti.

Yaşanan ikinci el araç piyasasındaki düşüş sonrasında şimdilerde yeni bir yükselişin söz konusu olduğu, o noktada bir yönelimin olduğu belirtildi. 3 ay önceki fiyatlarla bir karşılaştırması yapıldığı zaman aradaki en az farkın 20 bin lira olması sektörün durumunu özetler nitelikte.

İkinci El Araç Fiyatları Düşecek Mi?

Sektörde şimdilerde ikinci el araç fiyatlarının düşmesi için sıfır araç üretiminin hız kazandığı belirtilmişti. Bir süredir sıfır araçlarla ikinci el araç fiyatları paralel olarak ilerliyordu. Ancak ikinci el araçlarda fiyat yükselişinin yüzde 85 oranında gerçekleştiği belirlendi. Bu durum araç piyasasını derinden etkiledi.

Renault, Fiat ve Opel'de İkinci El Araç Fiyatları

Kullanıcılar tarafından araç pazarında en çok ilgi gören markalar arasında Renault, Fiat ve Opel yer alıyor. Sektörde aracın özelliklerine göre en fazla fiyatı artan markaların başında da bu markalar geliyor. Bu noktada araç almak ya da aracını satmak isteyen vatandaşların ikinci el araç pazarında bu araçlara ağırlık verdiklerinin altı çizildi. Fiyatların yüzde 80 oranında yükseldiği ortaya çıktı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.