Yerli Otomobilden Yeni Haber! Marka İsmi Belli Oldu!

Yerli Otomobilden Yeni Haber! Marka İsmi Belli Oldu!

Türkiye'nin ilk yerli üretim otomobilinin 2020 yılının son çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yerli otomobilin kusursuz olması için çalışmalar devam ederken marka ismi de belli oldu. İşte detaylar!

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu tarafından uzun bir süredir üzerinde çalışmaların yapıldığı yerli otomobil için her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ülkenin ilk yerli otomobili olacak ve 2022 yılında seri üretime geçilmesi beklenen otomobil için çalışmalar devam ediyor. Bursa’da hazırlanan otomobil fabrikasının birkaç ay içerisinde tamamlanması için geçtiğimiz haftalarda temel atılmış ve çalışmalar hızlandırılmıştı.

Geçtiğimiz haftalarda TOGG tarafından yapılan açıklamalarda yerli otomobilin gelişim takvimi konusunda da önemli adımlar atılmıştı. Aracın markasının belirlenmesi için kamuoyunda nabız yoklaması yapılacağı ifade edilmişti. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından bir süredir üzerinde çalışmaların devam ettiği marka beğeni endeksi sonunda tamamlandı. Bir markanın diğerlerinden daha fazla öne çıkmasının ardından yerli otomobilin piyasaya sürüleceği marka açıklandı.

Yerli Otomobilin Markası Ne Oldu?

Bugün Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu CEO’su olan Gülcan Karakaş yerli otomobilin markasını açıklamak üzere bir basın toplantısı düzenledi ve gazetecilerle bir araya geldi. Otomobil meraklıları ve yerli otomobil hakkındaki çalışmaları detaylı bir şekilde izleyen pek çok kişi yapılacak açıklamaya kilitlendi. Yapılan marka endeksi çalışmasının ardından TOGG marka isminin yüzde 73 oranıyla daha fazla beğenildiğine dikkat çekildi. Bunun üzerine yerli otomobilin markası TOGG oldu.

TOGG markası yapılan açıklamaların ardından Rusya, Japonya, Azerbaycan, Kanada, Avrupa Birliği, ABD, Kanada ve Güney Kore’de temsil ediliyor. Yerli otomobilin seri üretiminin ise 2022 yılının son çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. Yerli otomobil SUV model olarak bu süreçte karşımıza çıkacak. Aynı zamanda üç model üzerinde çalışmalar devam ediyor. Ama bu üç modelin piyasaya sürülmesi 2030 yılı sonrasında bulacak gibi görünüyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.