EYT son durum..! EYT’de Son Dakika Gelişmesi! EYT’lilerin Prim Ödemeleri Aksayabilir..! Emeklilikte yaşa takılanlar dikkat..!

EYT son durum..! EYT’de Son Dakika Gelişmesi! EYT’lilerin Prim Ödemeleri Aksayabilir..! Emeklilikte yaşa takılanlar dikkat..!

EYT’liler Dikkat! Emeklilikte Yaşa Takılanlarda Ödemeler Aksayabilir!Yaşları itibariyle EYT olarak bilinen Emeklilikte Yaşa Takılanlara kötü haber! Ödemelerinde aksama yapılacak mı? Son gelişme ile bu durum merak konusu oldu. Pandemi sürecinde mecburen evlerine gönderilen veya vardiyalı sistemlerde çalışmaya mecbur kalan memurlar mağdur oldular.

Yaşları itibariyle EYT olarak bilinen Emeklilikte Yaşa Takılanlara kötü haber! Ödemelerinde aksama yapılacak mı? Son gelişme ile bu durum merak konusu oldu.

Pandemi sürecinde mecburen evlerine gönderilen veya vardiyalı sistemlerde çalışmaya mecbur kalan memurlar mağdur oldular. Zaten yaşları dolayısıyla emeklilik hakkını elde edemeyen EYT’lerinşimdi de gelen aksama haberiyle mağdur olup olmayacakları gündemde. EYT’ler iş hayatında ilerleyen yaşlarına rağmen yaş sınırına takılmaları sebebiyle çalışma hayatına mecbur kalıyorlar. Milyonlarca vatandaş günümüzde bu şekilde emeklileri için gün sayarak çalışmaya devam ediyor. Son yapılan uyarılarla EYT vatandaşlar primleriyle ilgili yapılan açıklamalara göz çevirdi.

EYT Maaşlarında Aksama Yapılacak Mı?

Yaşanan bu zorlu pandemi sürecinde çalıştığı yerlerin kapalı olması sebebiyle evinde ücretsiz izin yapmak zorunda kalan birçok vatandaş oldu. Bu süreç hem vatandaşı hem de ülke ekonomisini olumsuz yönde etkiledi. Enflasyon ve ekonomi de vatandaşla birlikte bu pandemi sürecinde hayli negatif etkilendi ve vatandaşların mağduriyetine sebep oldu.

Emeklilikte yaşa takılan (EYT) yaşlarından dolayı emeklilik haklarını elde edemeyen vatandaşlar ise pandemi sürecinde yaşanan olumsuzluklardan doğrudan, direkt olarak etkilendiler. Birçok firma süresiz izin uygulamaları gerçekleştirirken, bazı kurumlar vardiyalı sistemlerde çalışarak yoğunluğu azaltmaya ve güvenliğisağlamaya çalıştılar. Kurumlardan bir kısmı ise çalışanlarının çalışmalarını aynı şekilde sürdürebilmeleri için yüksek tedbir ve önlemler aldılar.

Sıkıntılı ve zorlu süreçte çalışma günleri zaten azaltılmış durumda olan çalışanlara ne yazık ki kötü bir haberimiz var. Son açıklamalara göre çalışanlar bir aylık periyotta 10 günden daha az çalışmış memur ve işçilerin prim ödemesi almaları mümkün olmayacak. Bu da maaşların bir aksama ve gelir kesintisi gibi azalmasına olmasına sebep olacak. Bu durumdan en çok etkilenen EYT vatandaşlar olacak. Çünkü yaşları sebebiyle emeklilik yaşına hem en yakınlar hem de çalışmak zorundalar. Emeklilikte yaş sınırına takılan vatandaşların bu verilen prim kararından etkilenmeleri onların maaşlarını negatif yönde etkileyecek. İlerleyen günlerde bu durumun düzeltilip EYT vatandaşlara daha mutaassıp yasalarla haklarının korunmasını temenni ediyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.